EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmirde 2 kardeşin su dolu çukurda boğulmasına ilişkin dava

İzmirin Karabağlar ilçesinde, inşaat alanındaki su dolu çukura düşen 2 kardeşin ölümüne ilişkin 5 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü

Eklenme:16.04.2019 / 08:54          Güncelleme:16.04.2019 / 08:54

İZMİR (AA) - İzmirin Karabağlar ilçesinde, inşaat alanındaki su dolu çukura düşen 2 kardeşin ölümüne ilişkin 5 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık avukatları ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen katıldı.

Mahkeme başkanı, olayla ilgili hazırlanan ikinci bilirkişi raporunda, bölgede kazı ve dolgu işlerini yapan alt taşeron firmanın sahibi A.D. ve asıl işveren inşaat mühendisi C.Bnin de kusurlu olduğuna dair bilgilerin yer aldığını belirtti.

Duruşma savcısı, A.D. ve C.B. hakkında açılan davanın bu dava dosyasıyla birleştirilmesi ve bu 2 sanığın kusuranlarının belirlenmesi için bilirkişi raporunu hazırlayan kuruldan görüş alınması yönünde talepte bulundu.

Mahkeme heyeti, A.D. ve C.B. hakkında açılan davanın bu davayla birleştirilmesine ve kusuranlarının belirlenmesi amacıyla görüş alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

- Olay

İzmirin Karabağlar ilçesi Uzundere semtinde çadırda yaşayan Ali (5) ve ağabeyi Yusuf Tencirlioğlu (8), 14 Ocak 2018de inşaat çalışmasının devam ettiği alanda yağmur suyuyla dolan yaklaşık 2 metre derinliğindeki çukurda boğulmuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber