EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kuveyt Türkten 32 milyon adet para transferi ücretsiz gerçekleştirildi

İnternet ve mobil şubeden yapılan EFT ve havale işlemlerinden koşulsuz şartsız ücret talep etmeyen Kuveyt Türkten geçen yıl 32 milyon adet para transferi ücretsiz olarak gerçekleştirildi

Eklenme:16.04.2019 / 09:54          Güncelleme:16.04.2019 / 09:54

İSTANBUL (AA) - İnternet ve mobil şubeden yapılan EFT ve havale işlemlerinden koşulsuz şartsız ücret talep etmeyen Kuveyt Türkten geçen yıl 32 milyon adet para transferi ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

Kuveyt Türk açıklamasına göre, Türkiye’nin öncü ve yenilikçi katılım bankası Kuveyt Türk, müşterilerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Mobil şube, internet şube ve çağrı merkezinden gerçekleştirilen EFT ve havale işlemlerinden koşulsuz ve şartsız hiçbir şekilde komisyon almayan banka, müşterilerinden hesap işletim ücreti de talep etmiyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Kuveyt Türk’te hesap işletim ücreti alınmamasının yeni bir uygulama olmadığını, bankanın kuruluş tarihi olan 1989’dan bugüne kadar müşterilerinden hesap işletim ücreti alınmadığını vurguladı.

30 yıldır etik bankacılık anlayışıyla müşterilerinin yanında olduklarını belirten Uyan, Hesap işletim ücreti, internet ve mobil şubede çağrı merkezi aracılığıyla yapılan havale ve EFT işlemlerinden masraf talep etmiyoruz. İnternet ve mobil şubeden müşterilerimizin gönderdikleri paranın kesintiye uğramadan gönderdikleri gibi gitmesini sağlıyoruz. Böylece müşterilerimiz ek masrafa katlanmamış oluyor. Bu sayede müşterilerimizi tasarrufa da teşvik etmiş oluyoruz. ifadelerini kullandı.

- 32 milyon para transferi, ücretsiz gerçekleştirildi

Kuveyt Türk’ün gerçek ve tüzel olmak üzere toplam müşteri sayısının 4,8 milyona yaklaştığını dile getiren Ufuk Uyan, şunları kaydetti:

“Müşterilerimiz, Kuveyt Türk’ün hesap işletim ücreti almama, internet ve mobil şubeden yapılan EFT ve havale işlemlerinden kesinti yapmama anlayışını memnuniyetle karşıladığı gibi bu yaklaşım bankamıza her geçen gün yeni müşteriler de kazandırıyor. 2018 yılında 521 bin yeni müşteriye hizmet vermeye başladık. Geçen yıl çağrı merkezimizden 68 bin, mobil şubeden 21,4 milyon ve internet şubeden 9,8 milyon olmak üzere toplam 32 milyon adet para transferini ücretsiz gerçekleştirerek bankamızın öncelikli amaçları arasında yer alan müşteri memnuniyetini daha da artırdık.

Açıklamada verilen bilgilere göre, Katılım bankacılığının ilk dijital bankacılık platformu olan Senin Bankan da hizmet verdiği müşterilerine EFT/havale işlemlerinden fatura ödemelerine, kıymetli maden ve döviz işlemlerinden hisse alım satımına kadar birçok işlemi, hiçbir komisyon ücreti ödemeden kolayca yapmalarına imkan tanıyor. Senin Bankan müşterileri ayda üç kez tüm ATM’lerden ücretsiz para da çekebiliyor.

- Vade,an ve koşullar değişmiyor

Kuveyt Türk, müşterileriyle yaptığı sözleşmelerde vade,an ve koşul değişikliği yapmıyor.

Bankacılık alanındaki ürün ve hizmetlerin maliyet bilgilerini müşterileriyle açık ve net olarak paylaşan banka ayrıca detaylı bilgi vermeden ürün ve hizmet satışı da gerçekleştirmiyor. Kuveyt Türk, sağlam bankacılık anlayışıyla müşterilerini harcamaya değil tasarrufa teşvik ediyor.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber