EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Karmod, İstanbul Ticaret Üniversitesinde Afet Yerleşim Ünitelerini tanıttı

Hazır yapı sektörünün markası Karmod, İstanbul Ticaret Üniversitesinde gerçekleştirilen çalıştayda afet yerleşim ünitelerinin tanıtımını yaptı

Eklenme:16.04.2019 / 10:04          Güncelleme:16.04.2019 / 10:04

İSTANBUL (AA) - Hazır yapı sektörünün markası Karmod, İstanbul Ticaret Üniversitesinde gerçekleştirilen çalıştayda afet yerleşim ünitelerinin tanıtımını yaptı.

Karmodun açıklamasına göre, Karmod Satış ve Pazarlama Müdürü Abdullah Yüceer, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü tarafından Küçükyalı kampüsünde düzenlenen Mülteciler ve Afetzedeler İçin Yaşam Birimleri ve Acil İhtiyaç Ürünleri Tasarımı Çalıştayına katılarak sunum gerçekleştirildi.

Afet Yerleşim Üniteleri başlığında yapılan sunuma üniversitenin mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım bölümlerinden öğretim üyeleri ve öğrencileriyle beraber çalıştaya gelen konuk üniversitelerin mimarlık bölümü öğrencileri katıldı.

- Afetganizasyonu yapan kurumlar, üreticilerle mutlaka bir araya gelmeli

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yüceer, Karmod olarak saha-okul buluşmalarını önemli gördüklerini belirterek, geleceğin mimar ve endüstriyel tasarımcılarıyla bir araya gelmekten ayrı bir heyecan ve mutluluk duyduklarını kaydetti.

Firma olarak 3H olarak isimlendirdikleri “Hızlı üretim, Hızlı sevkiyata uygunluk ve Hızlı kurulum” unsurlarını anlatan Yüceer, istenmeyen afetler ve mülteci akımlarında bu kuralın sağlıklı işlemesi için üretimle beraber afet durumunu yöneten kurumların birlikteganize olabilmelerinin önemine dikkati çekti.

Yüceer, afetganizasyonu yapan kurumlar ile üretici firmaların mutlaka bir araya gelmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

Ülkemizde afet durumlarınıganize eden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) gibi önemli bir kurumumuz var. AFAD öncülüğünde olacak üretici buluşmalarının olası afet senaryolarındanganizasyon başarısını daha da yükselteceğine inanıyorum. Bizler hazır yapı üreticileri olarak sektörümüzün hızlı gelişimine paralel olarak Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarımızla yapılarımızı daha konforlu ve işlevsel hale getiriyoruz. Afet yönetimlerinin üretici firmalarla belirli dönem buluşmalarıyla bu gelişmelerden haberdar olmalarının beklenmeyen durumlardaki yaşam alanı üretim ve tedarik süreçlerini hızlandıracaktır.

Doğal afet veya savaş durumu gibi nedenlerle evsiz kalan insanlar bira varlıktan yokluğa düşüyor. Bu insanlara sağlıklı yaşam alanı hazırlayamazsak mağduriyet durumunun ileride telafisi mümkün olmayan travmalara yol açacağının bilincinde olmalıyız. Her şeyden önce insan olarak hepimize bir sorumluluk düşüyor. Bu kırılmanın oluşturduğu insani dramı azaltmak için Karmod olarak geleceğin mimarlarıylatak projeler gerçekleştirerek destek olmaya hazır olduğumuzu özellikle vurgulamak isterim. Afet yerleşim üniteleri alanında proje geliştirecek tasarımcılara ve genç mimar arkadaşlarıma uluslararası nakliye standartlarını düşünerek hızlı üretim ve kurulum avantajı sunan estetik tasarımları hedeflemelerini öneririm.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber