EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Berat Kandiline doğru

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kütahya Şubesi Başkan Yardımcısı Numan Küçükçakır, yarın idrak edilecek Berat Kandili ile ilgili açıklamalarda bulundu

Eklenme:18.04.2019 / 14:17          Güncelleme:18.04.2019 / 14:17

KÜTAHYA (AA) - Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kütahya Şubesi Başkan Yardımcısı Numan Küçükçakır, yarın idrak edilecek Berat Kandili ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Küçükçakır, sendika binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, berat kelimesinin suçtan ve cezadan kurtulma anlamına geldiğini söyledi.

Bu gecenin af, arınma ve kurtuluş gecesi olduğunu belirten Küçükçakır, şunları kaydetti:

Berat Gecesinde bir sene içinde olacak olaylar, rızıklar, eceller ve hastalıklar, yükselme ve alçalmalar hükme bağlanarak ilgili mertebelere teslim edilir. Bu sebeple böyle değerli bir geceyi gafletle geçirmemeliyiz. Bu gece muhasebe gecesidir. Bir sene boyunca yaptığımız işlerin bir muhasebesini yapıp, hatamız varsa onları düzeltelim. Af ve mağfiret gecesinde bütün varlığımızla Cenabı Hakka yönelerek ondan günahlarımızın bağışlanmasını ve arzu ettiğimiz dileklerimizi isteyelim. Bu gibi mübarek geceleri namaz kılarak, Kuran-ı Kerim okuyarak, dua ve niyaz ederek uyanıklık içinde geçirelim. Çoluğumuza çocuğumuza bu gecenin önemini ve faziletini anlatalım.

Tüm İslam aleminin Berat Kandilini tebrik eden Küçükçakır, bu gecenin Müslümanların birlik, dirlik ve beraberliğine vesile olmasını diledi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber