EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Öğrenci şirketinden lösemililere destek

İzmirde lise öğrencileri, şirket kurarak lösemili çocuklar için bez çanta üretmeye başladı

Eklenme:19.04.2019 / 11:07          Güncelleme:19.04.2019 / 11:07

İZMİR (AA) - İzmirde lise öğrencileri, şirket kurarak lösemili çocuklar için bez çanta üretmeye başladı.

Genç Başarı Vakfının düzenlediği Genç Biz Yarışması kapsamında sosyal sorumluluk projesi geliştiren Özel Bilfen Lisesinden 20 öğrenci, Bilfix Gençbizz isimli şirketi kurdu.

Ege Lösemili Çocuklar Derneği iletak çalışma yürüten öğrenciler, tedavi gören lösemili çocuklara hayallerini resme yansıtmalarını istedi.

Ortaya çıkan eserleri bez çanta tasarımlarında kullanan öğrenciler, düzenledikleri toplantı ile bez çantaların tanıtımını yaptı.

Bilfix Genel Müdürü ve 10. sınıf öğrencisi Lara Gezgin, çevreci ve sorumluluğu olan bir projeyi hayata geçirdiklerini, toplumsal fayda yaratırken çevrenin olumsuz etkilerini azaltan basit ama fayda sağlayan ürünler ve çözümler üretmek istediklerini söyledi.

Bez çanta projesini lösemili çocukların daha iyi bir geleceğe ulaşmaları ve daha temiz bir dünya oluşturabilmek amacıyla gerçekleştirdiklerini belirten Gezgin, Lösemili çocuklara hayallerindeki dünyayı sorduk. Onlar da hayallerini resme döktüler. Çantanın üzerindeki tasarım da çocukların çizdikleri resimlerden yapıldı. dedi.

Çantaların çevre dostu maddelerden üretildiğini ifade eden Gezgin, festival ve fuarlarda satışını yapacakları çantalardan elde edilecek gelirin Ege Lösemili Çocuklar Derneğine bağışlanacağını aktardı.

Öğrencilerden Bilfix Üretim Müdürü Yüce Arda Yavuz da bez çantaların zincir mağazalarda da satılması için girişimde bulunacaklarını dile getirdi.

Ege Lösemili Çocuklar Derneği Başkanı Prof. Dr. Deniz Yılmaz Karapınar da lösemili çocukların tedavileri sırasında en iyi şartlarda bakım almalarını amaçladıklarını ifade etti.

Projenin kendileri için çok anlamlı olduğunu belirten Karapınar, Çocuklar kendilerini düşünen birilerinin varlığını görüyorlar. Lösemili çocuklar açısından hem sosyal hem de ekonomik olarak desteklenmek çok önemli. diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber