EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Afyonkarahisar Bilgi Günleri il finali

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il merkezi ve ilçelerini de kapsayantaokullar arası Bilgi Günleri il finali yapıldı

Eklenme:19.04.2019 / 11:39          Güncelleme:19.04.2019 / 11:39

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il merkezi ve ilçelerini de kapsayantaokullar arası Bilgi Günleri il finali yapıldı.

Afyonkarahisar Kamil Miras Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen final yarışmasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, bireylerin sahip olduğu bilgiyi güncellenme ihtiyacının hiç bir zaman günümüzde olduğu kadar önemli olmadığını söyledi.

Yalçın, mart ayının ikinci haftası başlayan Bilgi Günlerinin iki aşamada gerçekleştirildiğini belirterek, Önce il merkezindeki 88 devlet ve özelta okulumuz birinci aşamaya katılmış, ilk 16ya kalan okullarımız ikinci aşamaya katılmaya hak kazanmış, iki tur sonunda merkez ilçe birincisi belirlenmiştir. 17 İlçe birincisi de ilçe gruplarında mücadele edip, grup birincilerini belirleyerek beş ilçe grup birincisi ile merkez ilçe birincisinin oluşturduğu 6 okulumuzun katıldığı il finaline kadar gelinmiştir. Yarışma öncesi 6 okulumuza da başarılar diliyorum. dedi.

Eğitimde rekabetin önemine değinen il Valisi Mustafa Tutulmaz da, Gerçekten güzel bir programda siz değerli öğrenciler ve öğretmenlerimizle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Eğitimin en önemli alanlarından birisi de rekabettir. Rekabet olmadan başarıya giden yol ve elde edilen sonuç çokta istediğimiz şekilde olmaz. Rekabet mutlaka olması lazım.

Eğer sınıfta ben daha yüksek alacağım anlayışı yoksaada eğitimin bir ayağı eksik demektir. Bu rekabeti sağlayan da bu ve bunun gibi yarışmalardır. Ayrıca bu yarışmanın bir özelliğini de belirtmek istiyorum. Burada çok güzel tezahüratlara şahit oldum. Bu güzel tezahüratların yapılmasının sebebi aidiyet duygusudur. Yani kendinizi bir kuruma, bir okula bağlılık hissetme konusudur. Bu da güzel bir haslettir. Bundan dolayı da sizleri tebrik ediyorum. dedi.

İl Finali sonucunda Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Dazkırı Çamlık Ortaokulu ikinci, İscehisar Mercan Ortaokulu üçüncü oldu.

Yarışma sonunda ödül töreni düzenlenerek Vali Mustafa Tutulmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın tarafından yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Proğrama Vali Mustafa Tutulmazın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Müdür Yardımcısı Fatih Akçil, şube ve okul müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber