EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Atalay Şahinoğlunun vefatı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İTO eski başkanlarından Atalay Şahinoğlunun vefatına ilişkin, İTO olarak biz sadece yönetim kurulu başkanımızı ve meclis başkanımızı kaybetmedik

Eklenme:19.04.2019 / 12:11          Güncelleme:19.04.2019 / 12:11

İSTANBUL (AA) - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İTO eski başkanlarından Atalay Şahinoğlunun vefatına ilişkin, İTO olarak biz sadece yönetim kurulu başkanımızı ve meclis başkanımızı kaybetmedik. Aynı zamanda kendini Türkiye’nin gelişmesine vakfetmiş fedakâr bir ağabeyimizi de kaybettik. ifadelerini kullandı.

İTO Başkanı Avdagiç, Atalay Şahinoğlunun vefatına ilişkin yaptığı açıklamada, Şahinoğlunun İTO kültürünün oluşumuna yaptığı katkıları, değişen Türkiye’nin ekonomik anlayışına İTO’yu hızla uyarlayan yönetimini asla unutmayacaklarını ifade etti.

Avdagiç, şu değerlendirmelerde bulundu:

Bana göre Atalay Şahinoğlu, Anadolu’dan gelip de içindeki girişimcilik ruhunu İstanbul’un ve Türkiye’nin ekonomik gelişmesine adamış isimlerden biridir. Cevval Karadeniz ruhunu, sakin bir iş adamı mizacıyla birleştiren Atalay Şahinoğlu, İTOnun tarihinde dönüm noktası olan olaylara imza atmıştır. Fuar merkezimiz olan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nden üniversitemize kadar birçok hizmetin başlatıcısı olmuştur. 1980 sonrası Türkiye’nin Turgut Özal ile başlattığı dışa dönük ekonomi anlayışına Türk iş dünyasının adaptasyonunda öncü rol oynamıştır. Özel sektörün önünü açmıştır.

Türkiye’nin yaşadığı 1994 ve 2001 krizleri gibi önemli krizlerde iş dünyasına ve hükümete yol gösteren bir başkan olmuştur. İTO’nun küresel bir oda haline gelmesinde aktif rol oynamıştır. Kendisi için değil İstanbul ve Türk iş dünyası için çalışan bir başkan olmuş,taya koyduğu hizmetlerle de bunu göstermiştir. Her zaman saygın kişiliği, yol gösterici ağabeyliği, sorun çözücü yaklaşımı, İTO’nun önünü açan tavrı asla unutulmayacaktır. İTO, bugün ebediyete uğradığı başkanının adını İstanbul’a ve ona yakışan eserlerde yaşatacaktır.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber