EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İnsan hakları heyetinin Manisa ziyareti

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Kurul Üyesi Mehmet Altuntaş ve beraberindeki heyet incelemelerde bulunmak üzere Manisaya geldi

Eklenme:20.04.2019 / 07:43          Güncelleme:20.04.2019 / 07:43

MANİSA (AA) - Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Kurul Üyesi Mehmet Altuntaş ve beraberindeki heyet incelemelerde bulunmak üzere Manisaya geldi.

TİHEK Kurul Üyesi Altuntaş, ziyaretleri sırasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, çeşitli temaslar için geldikleri Manisada, kamu kurumlarına ziyaretlerde bulunduklarını ve hizmetleri yerinde gördüklerini söyledi.

Kurum olarak ülke genelinde kamuda ve özel sektördeki insan hakları ve eşitlikle ilgili konuları yakından takip ettiklerini dile getiren Altuntaş, Kamu olsun özel sektör olsun ayrımcılıkla ilgili şikayetleri inceliyoruz. Bu konuda kurumumuzun bin liradan 15 bin liraya kadar idari para cezası kesme yetkisi var. Kurumumuzun 3 temel görevi var. Birinci görevi insan haklarıyla ilgili eğitim, bilinçlendirme, kamuoyunu aydınlatma bu konuyla ilgili faaliyetler yapma, ikinci ana görevi ayrımcılıkla mücadele, üçüncü ana görevi de burada bulunmamıza vesile olan ulusal önleme mekanizması görevi. diye konuştu.

Altuntaş, ziyaretlerinin ardından incelemede bulundukları yerlerle ilgili raporlar hazırladıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

İnsan hakları, ayrımcılık, işkence ve kötü muameleyle ilgili ziyaretler yapıyoruz. Bunlarla ilgili detaylı raporumuzu hem Cumhurbaşkanlığına hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunuyoruz. İnsan Hakları İnceleme Komisyonuna ve Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna da bilgilendirme amacıyla bu raporlarımızı gönderiyoruz.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber