EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Öğrenciler Yanık Ülkede çöp topladı

Manisanın Kula ilçesinde Tabduk Emre Orta Okulu öğrencileri, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında UNESCO sertifikalı Global Jeopark alanındaki çöpleri topladı

Eklenme:20.04.2019 / 08:27          Güncelleme:20.04.2019 / 08:27

MANİSA (AA) - Manisanın Kula ilçesinde Tabduk Emre Orta Okulu öğrencileri, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında UNESCO sertifikalı Global Jeopark alanındaki çöpleri topladı.

Farkındalık etkinliği kapsamında jeoparkta düzenlenen programa, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun da katıldı.

Etkinliğe katılanlar, 12 bin yıl önce püskürerek kayalaştığı tahmin edilen arazideki atıkları topladı.

Belediye Başkanı Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada öğrenci ve öğretmenlere duyarlı davranışları için teşekkür ederek, Öncelikle farkındalık oluşturduklarından dolayı çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Onların itinalı ve dikkatli bakış açıları sayesinde temizlik daha hassas ve ince bir şekilde yapılacak. ifadelerini kullandı.

Sınıf öğretmeni Deniz Kaz da öğrencilere çevreyi temiz tutma ve turizm değerlerini kazandırmak için bu etkinliği düzenlediklerini dile getirerek, Bizler Kula halkı olarak kültürel zenginliklerimizi korumak için çok daha dikkatli olmalıyız. Amacımız yarının büyüklerinde çevre bilinci oluşturmak. Güzel bir gezi, güzel bir etkinlik oldu. diye konuştu.

Öğrencilerden Rümeysa Türkoğlu (10), Bu hafta, Turizm Haftası olduğu için jeoparka geldik, çöpleri topladık, çeşitli etkinlikler yaptık. Burada çok eğleniyorum. Şimdi de jeopark alanına gezmeye gideceğiz. dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber