EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına ilişkin bir kutlama mesajı yayımladı

Eklenme:23.04.2019 / 09:44          Güncelleme:23.04.2019 / 09:44

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına ilişkin bir kutlama mesajı yayımladı.

Nasır, mesajında 23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ve tarihi büyük kahramanlık destanlarıyla yüklü aziz Türk milletinin yeniden şahlanışının ve kendi kaderini kendisinin belirleyeceği yeni bir dönemin miladı olduğunu belirtti.

Türk milletinin yüzyıllar boyunca oynanan bütün kirli oyunlara rağmen özgürlük ve bağımsızlık idealinden asla vazgeçmediğinin altını çizen Nasır, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bugün 99uncu yılını idrak ettiğimiz 23 Nisan 1920, milli iradenin tecelli ettiği en yüce mertebedir. Bugün de meclisimiz tarihi bir sorumluluk ve ruhla ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak bu onurlu görevin yılmaz takipçisi ve ana kaynağıdır. 23 Nisan aynı zamanda ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızın da en büyük bayramıdır. Bu yanıyla da dünyada tek olma özelliğini sürdürmektedir. Çağdaş bilimin ışığında milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan ve Türk bayrağının ilelebet dalgalanması için alacakları bu kutsal görevde çocuklarımıza ve yeni nesillere destek olmak hepimizin borcudur.

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına ilişkin mesaj yayımlandı.

Sındır, mesajında, 23 Nisan 1920de halkımızın emperyalist güçlere ve işbirlikçilerine karşı gösterdiği birlik, beraberlik ve dayanışma gücünü bugünde göstermek zorundayız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğluna yapılan alçak saldırıyla ulusumuzun huzuru ve birliği hedef alınmıştır. Yurdumuz ateşe atılmak istenmiştir. Gençlerimiz, kadınlarımız görevlerini biliyor, bizler aydınlık ve bağımsız Türkiyeyi yeniden inşa etmek için mücadele etmekten geri durmayacağız. Gücümüzü milletimizin ferasetinden alıyoruz. Nefret ve ayrıştırma diline inat, ülkemizin kardeşçe yaşama arzusundan asla vazgeçmeyeceğiz. ifadelerini kullandı.

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Şahin mesajında, şunları kaydetti:

Egemenliğimizin teminatı TBMM nasıl Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biriyse, bu bayramın geleceğimizin teminatı çocuklarımıza emanet ve hediye edilmesi de o seviyede önemli bir adımdır. İşte bunları gerçekleştiren Atatürkü çok iyi anlamak ve yolundan sapmadan hedefe yürümemiz gerekmektedir.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber