EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Milli sporcu Bahattin Hekimoğlundan Wings for Life World Runa davet

Milli sporcu Bahattin Hekimoğlu, Yeniden yürüyebilmek her omurilik felçlisinin içinde bir yerde durur

Eklenme:23.04.2019 / 10:26          Güncelleme:23.04.2019 / 10:26

İSTANBUL (AA) - Milli sporcu Bahattin Hekimoğlu, Yeniden yürüyebilmek her omurilik felçlisinin içinde bir yerde durur. Herkesi, 5 Mayısta İzmirde düzenlenecek bizim bu umudumuz için, yani omurilik felcinin nihai tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlayan Wings for Life World Runa katılmaya davet ediyorum. ifadelerini kullandı.

Denize 2007 yılında balıklama atlamasının ardından boyun omurunu kıran ve omurilik felci olan Bahattin Hekimoğlunun, omurilik felci olduğunu kabul etmesi 2 yılını aldı. Hekimoğlu, okçuluk sporuyla tanıştıktan kısa süre sonra önce Türkiye, sonra da Avrupa şampiyonu oldu.

Milli sporcu Bahattin Hekimoğlu, okçuluk sporu ile tanışmasının kendisi için yeni bir başlangıç olduğunu belirterek, Kısa sürede önce Türkiye, sonra da Avrupa şampiyonu olmak ise benim için büyük bir onur ve gurur kaynağı. Artık yeni hedeflerim var. Dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum. ifadelerini kullandı.

Gelirinin tamamı omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara aktarılan ve Red Bull tarafından desteklenen Wings for Life World Run’ın önemine işaret eden Hekimoğlu, 5 Mayısta dünyanın 12 farklı noktasında koşacak on binlerce insanın, omurilik felcinin nihai tedavisine fon sağlamak için adım atacağını kaydetti.

Hekimoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

Yaşadığım kazadan sonra artık rahatlıkla söyleyebiliyorum ki benim için yeni bir hayat başladı. Ama yeniden yürüyebilmek her omurilik felçlisinin içinde bir yerde durur. Herkesi, 5 Mayısta İzmirde düzenlenecek bizim bu umudumuz için, yani omurilik felcinin nihai tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlayan Wings for Life World Runa katılmaya davet ediyorum. Tüm dünyanın aynıa, aynı amaç için koştuğu bu koşunun bir kişinin desteksiz adımlarını atmasını sağlaması umudumuzu biraz daha arttırdı. Kendi umuduna koşan arkadaşlarımın ve koşamayanlar için koşan milyonlarca duyarlı insanın 5 Mayıs’ta İzmir’de yapılacak Wings for Life World Runda olmasını istiyorum. Wings for Life sayesinde belki de bir gün tüm omurilik felçlileri yürümeyi başaracak.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber