EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

2. Gastro Afyon 2019 Lezzet Festivali’ne doğru

Eklenme:23.04.2019 / 13:33          Güncelleme:23.04.2019 / 13:33

AFYONKARAHİSAR - Türkiye Aşçılar Federasyonu, Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneğince düzenlenen 2. Gastro Afyon 2019 Lezzet Festivali 26-27 Nisanda gerçekleştirilecek.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Gastro Afyon Lezzet Festivalinin tanıtımı, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve Türkiye Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıközün katılımıyla Veysel Eroğlu Spor Salonunda toplantı yapıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, turizmin artık çok çeşitli hale geldiğini söyledi. Güneş ve deniz turizminin tıkandığı bu dönemlerde alternatif alanlarda da turizmin gelişmesi gerektiğini ifade eden Tutulmaz, şunları kaydetti:

“İşte bu noktada Afyonkarahisar devreye giriyor. İlimiz alternatif turizm açısından oldukça önemli. Termal alanda yatak kapasitesinde ilk sıradayız. Sporda son yıllarda önemli gelişmeler yaşıyoruz. Kamp ve yarışmalar önemimizi arttırdı. Biz Afyonkarahisarı tanımlarken lezzetin merkezi olduğunu söylüyoruz. İşte bizim bu lezzetleri tanıtmamız gerekiyor. Tanıtım yaparken de ilk önceliğimiz marka değerimizi artırıp, marka kent olma yolunda hızla ilerlemektir. Her türlü etkinliğin ilimize mutlaka bir katkısı var. 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali ile ilimize gelecek şefler, yapılacak etkinliklerin sosyal medya ve basında yer almasını, ilimizin gündemde kalmasını sağlayacaktır.

Afyonkarahisarı her platformda tanıtmak için çalıştıklarını ifade eden Tutulmaz, Gastro Lezzet Festivalinin de bunlardan biri olduğunu dile getirdi.

Tutulmaz, festivali mütevazı bütçelerle yaptıklarını vurgulayarak Afyonkarahisarlı esnaf ve üreticimizin de 26 Nisanda başlayacak bu festivale destek olmasını bekliyoruz. Bizler öncülük etsek de halkın desteği ile bu tür etkinliklerden daha fazla verim elde edileceğini düşünüyorum. Festival halka ne kadar mal edilirse bu tür festivaller devam edecektir. Kamu eliyle yapılan işler desteklenmedikçe verim almak zor oluyor. Tüm Afyonluların bu tür etkinliklere sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. Benganizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. diye konuştu.

- Festivale, 40’a yakın uluslararası şef katılacak

Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Açıköz de 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali’nin 26-27 Nisanda yapılacağını belirtti.

Afyonkarahisar’ın bu festivale sahip çıkmasının çok önemli olduğunu aktaran Açıköz, “Bizler elimizden gelen desteği veriyoruz ancak festivalin geleceği için halkın sahip çıkması önem taşıyor. Festivale 40’a yakın uluslararası şef ve birçok ülkenin Ankara büyükelçileri katılacak. ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de festival ile Afyonkarahisar yöresel lezzetlerinin tanıtılıyor olmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

Mehmet Zeybek, festivalin kalıcı olması ve gelecek nesillere aktarılması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

İki gün sürecek etkinlik boyunca yerel ürünlerin kullanıldığı yemek yarışmaları ve çeşitli etkinlikler yer alacak.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber