EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer ile ilgili bazı soru işaretlerini seçim kampanyası döneminde kamuoyu ile paylaştığını belirterek, KHKden ihraç edilenler FETÖcü ve PKKlılar

Eklenme:24.04.2019 / 11:41          Güncelleme:24.04.2019 / 11:41

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer ile ilgili bazı soru işaretlerini seçim kampanyası döneminde kamuoyu ile paylaştığını belirterek, KHKden ihraç edilenler FETÖcü ve PKKlılar... İçlerinde yanlış olanlar varsa OHAL Komisyonu düzeltiyor. Büyükşehir Belediye Başkanının ilk icraat olarak bunları büyükşehirde zabıta olarak alacağım şeklindeki ifadesinin, kafamdaki soru işaretlerini devam ettiren bir özelliği var. dedi.

AK Parti İl Başkanlığına atanan Kerem Ali Sürekliye hayırlı olsun ziyaretine bulunan Dağ, burada düzenlediği basın toplantısında, önlerinde seçimsiz bir 4,5 yıl olduğunu, bu sürede yeni oluşan sosyolojiye göre çalışmalarını yönlendireceklerini söyledi.

Yerel seçimlerin sonuçlarını değerlendirmeye devam ettiklerini belirten Dağ, AK Partiye İzmirde verilen 1 milyon 38 bin oyun hakkını vermek için çalışacaklarını ifade etti.

İzmirde bugüne kadar sürdürdükleri pozitif muhalefet görevinin daha iyisini hayata geçirmeleri gerektiğini kaydeden Dağ, merkez iktidar ile yerel iktidar arasındaki köprü vazifesini devam ettireceklerini dile getirdi.

- Mazerettadan kalktı

Cumhur İttifakının Türkiye genelindeki oyanının yüzde 52 olduğunu hatırlatan Dağ, şunları kaydetti:

Ankara, İstanbul, Antalya sembolik anlamda önem arz ediyor. İstanbulda süreç devam ediyor. İzmir ile ilgili ne zaman eleştiritaya koysak hep hükümet bize destek vermiyor savunmasıyla karşı karşıya kaldık. Gerçek değil. Vatandaş menfaatine ne varsa, ön açma konusunda ne yapılması gerekiyorsa yaptık. Ama bu saatten sonra bu mazerettadan kalktı. Şua CHPnin yönetme noktasında olacağı büyükşehirlerin toplam bütçesi neredeyse kabinenin yarı bakanlığından daha fazlasına tekabül eder. Bu saatten sonra siyasi rakiplerin bu konuda bir ifadesi söz konusu olursa, ellerinde önemli bir imkan olduğunu hatırlatırız.

AK Partinin İzmirde bazı ilçeleri kaybetmesine ilişkin soru üzerine Dağ, bu konuda çalışma yürüttüklerini ve ilçe ilçe masaya yatırdıklarını dile getirdi.

Bu seçim çok farklı olduğuna işaret eden Dağ, İki partili bir seçime gittik. Bir yerde CHP, bir yerde AK Parti görünürde. Bazı yerlerde İYİ Parti ya da MHP. Bugün CHPden kazananlar tarihi rekor kırdık diyor. Hem kendinden önceki başkanlara hem de HDP ve İYİ Parti teşkilatlarına haksızlık ediyorlar. ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyeri tebrik edip etmediğiyle ilgili soru üzerine Dağ, henüz kendisini aramadığını ifade etti.

Dağ, konuşmasını şöyle tamamladı:

Soyer ile ilgili bazı soru işaretlerini seçim kampanyası döneminde kamuoyu ile paylaşmıştım. Seçimden sonra bu açıklamaları teyit edecek bir hamle geldi. KHKden ihraç edilenler FETÖcü ve PKKlılar... İçlerinde yanlış olanlar varsa OHAL Komisyonu düzeltiyor. Büyükşehir Belediye Başkanının ilk icraat olarak bunları büyükşehirde zabıta olarak alacağım şeklindeki ifadesinin, kafamdaki soru işaretlerini devam ettiren bir özelliği var. Bu konuda reddeden açıklaması olmadı.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber