EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kılıçdaroğluna yönelik saldırı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlunun, Ankaranın Çubuk ilçesinde şehit Yener Kırıkcının cenaze töreninde saldırıya uğramasına ilişkin, Suçluların cezalandırılmasını bekliyoruz

Eklenme:25.04.2019 / 15:27          Güncelleme:25.04.2019 / 15:27

MANİSA (AA) - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlunun, Ankaranın Çubuk ilçesinde şehit Yener Kırıkcının cenaze töreninde saldırıya uğramasına ilişkin, Suçluların cezalandırılmasını bekliyoruz. dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akını makamında ziyaret eden Özel, yeni görevinde başarılar diledi.

Özel, ziyaret sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP heyetinin ulaştığı bulgulara göre, Kılıçdaroğluna yönelik saldırınınganize ve planlı olduğunu savundu.

Bu bulgularla soruşturmanın genişletilmesi için ilgili savcılığa başvuracaklarını aktaran Özel, şöyle konuştu:

Jandarma olaya dışarıdan da çok fazla kişinin geldiğini, olayda 39 kişinin aktif provokatör olarak rol aldığını ve olayınganize bir saldırı olduğunu fezlekeye geçirmişken, kendisi adına görev yapan jandarmanın hilafında, Süleyman Soylunun Organizasyon yok demesinin aslında idari bir açıklama değil, siyasi bir suç örtme olduğu açıkçatadadır. Bugüne kadar medyada yer almayan, bir inşaatta demir çubukların istiflendiği veadan aşağı atıldığı, yine bir çatı katına önceden istiflenmiş sopaların bir kişi tarafından aşağıdaki belli gruplara dağıtıldığı ve planlı, programlı olarak kitlenin bir yerden bir yere doğru yönlendirilirken önde bulunanlara, Vur, neden vurmuyorsun? Sen de vursana. Onlar bize vuruyor, siz kendinizi neden savunmuyorsunuz ifadeleri, yumruk atan kişinin ifadesine de yansımıştır.

Olayda çok açık bir provokasyon olduğunu iddia eden Özel, Bu konu, Süleyman Soylunun insafına ve vicdanına bırakılmayacak kadar ciddi bir konudur. Süleyman Soyluya bırakılırsa eğer partisini de devleti de mahcup edecektir. Biz suçluların cezalandırılmasını bekliyoruz. ifadesini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özele ziyaretinde, partisinin Manisa milletvekilleri Bekir Başevirgen ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Turgutlu İlçe Başkanı Orhan Ertacı, belediye meclisi üyeleri ve partililer eşlik etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber