EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Yanık Ülke bisikletçileri ağırlayacak

Manisanın Kula ve Salihli ilçeleri arasında yer alan ve UNESCOnun Global Jeopark Ağına dahil edilen Kula Volkanik Jeoparkı, bu yıl 4

Eklenme:25.04.2019 / 16:45          Güncelleme:25.04.2019 / 16:45

MANİSA (AA) - Manisanın Kula ve Salihli ilçeleri arasında yer alan ve UNESCOnun Global Jeopark Ağına dahil edilen Kula Volkanik Jeoparkı, bu yıl 4. kez düzenlenecek Manisa Bisiklet Festivaline ev sahipliği yapacak.

Antik çağ coğrafyacısı Strabonun Geographika eserinde Yanık Ülke olarak tanımladığı bölgede yapılacak festival, yaklaşık 300 bisikletçinin katılımıyla yarından itibaren üç gün sürecek.

Adala Kanyonunda başlayacak festivalde bisikletçiler, 10 bin yıl öncesine kadar gerçekleştiği saptanan volkanik patlamalar sonucu akan lavların oluşturduğu sahada, volkan konileri ve lav kalıntıları arasında sürüş deneyimi yaşayacak.

Festival öncesinde Manisa Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Fatih Öztürk ve profesyonel bisikletçilerden oluşturulan bir ekip, parkurda inceleme yaptı.

Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kula UNESCO Global Jeoparkının doğa sporları bakımından önemli güzergahları barındırdığını söyledi.

Jeoparkın bu potansiyelini, spor turizmi için değerlendirmeyi planladıklarını aktaran Öztürk, Jeopark alanı bisiklet sporuna uygun bir yapıya sahip. Bisiklete bindiğimiz zaman özgürce pedal çevirebileceğimiz, doğasını hissedebileceğimiz bir alan. dedi.

Öztürk, festivalle hem bisikleti sevdirmek hem de jeoparkın tanıtımını yapmak istediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber