EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Uyum Buluşmalarının 15incisi Aydında yapıldı

Yabancıların hak ve yükümlülüklerinin anlatıldığı Uyum Buluşmaları toplantılarının 15incisi, Aydının Kuşadası ilçesinde gerçekleştirildi

Eklenme:25.04.2019 / 17:04          Güncelleme:25.04.2019 / 17:04

AYDIN (AA) - Yabancıların hak ve yükümlülüklerinin anlatıldığı Uyum Buluşmaları toplantılarının 15incisi, Aydının Kuşadası ilçesinde gerçekleştirildi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Daire Başkanlığı, Uluslararası Göç Kuruluşu (IOM) ve Aydın İl Göç İdaresi Müdürlüğü iş birliğiyle Uyum Buluşmaları 15 programı ilçedeki bir otelde yapıldı.

Toplantıda konuşan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, ülkelerindeki sıkıntılar nedeniyle göç etmek zorunda kalanların, ikinci adres gördüğü Türkiyenin, eskiden beri bir ana kucağı gibi medeniyetler beşiği olduğunu söyledi.

Köşger, Temenni ediyoruz ki bu coğrafyada kan dursun, bu coğrafyada gözyaşı dursun, bu coğrafyada sükun olsun, barış olsun, insanlar kardeşçe yaşasınlar. Herkes toprağında hayatını devam ettirsin, barış tüm dünyaya hakim olsun. dedi.

Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Ok da kendileri için her göçün bir insan olduğunu ve içinde hikayeler barındırdığını dile getirdi.

Türkiyeye ülkelerinden ayrılıp gelenleri aralarındaki yabancılar değil, misafirleri kabul ettiklerini vurgulayan Ok, Büyük bir ülkeye, Türkiyeye geldiniz. Lütfen bu büyük ülkede okuduğunuz sürece buranın kadim ve büyük tarihini öğrenmeye çalışın, Türklerin dünya barışına ve medeniyetine neler kazandırdığını öğrenmeye çalışın. ifadelerini kullandı.

Göç İdaresi Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Aydın Keskin Kadıoğlu ise uyum konusunun, yabancı misafirlerin olduğu gibi ülke insanı için de önem taşıdığını belirtti.

Kadıoğlu, şunları kaydetti:

Doğru geliştirilen ve stratejiye dayalı istikrarlı uygulamalar sizlerin hayatını kolaylaştıracağı gibi topluma yapacağınız ekonomik, sosyal ve kültürel katkıları da en üst düzeye çıkaracaktır. Yinetaya çıkabilecek yanlış algıları önleyecek, sosyal hayat, sosyal barış ve kamu düzeni güvenliği açısından oluşabilecek risklerin en aza indirilmesi için faydalı olacaktır.

Toplantıya, Aydın İl Göç İdaresi Müdürü Soner Koç, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Aydında ikamet eden yabancılar katıldı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber