EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

250 kilogramlık beton kanolarıyla yarışacaklar

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencileri, betondan yaptıkları 250 kilogramlık kano ile Beton Kano yarışmasında mücadele edecek

Eklenme:15.05.2019 / 15:55          Güncelleme:15.05.2019 / 15:55

UĞLA (AA) - Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencileri, betondan yaptıkları 250 kilogramlık kano ile Beton Kano yarışmasında mücadele edecek.

İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin hazırladığı beton kano, Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Bahadır Keskin, Dr. Öğr. Üyesi Osman Kaya ve Dr. Öğr. Üyesi Burhan Yıldızın danışmanlığında tamamlandı.

MSKÜde yapılan ilk beton kano projesi olan Squirtle, ismini üniversitenin de simgesi çizgi film kahramanı deniz kaplumbağasından aldı.

Testleri ve inşası bölüm laboratuvarlarında gerçekleştirilen beton kanonun uzunluğu 6 metre, ağırlığı 250 kilogram. Beton yoğunluğu hafif agregalar ve özel bileşenler kullanılarak hazırlanan kano, düzenlenen törenle suya indirildi.

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, üniversite yerleşkesindeki gölette suya indirelen kanoya binerek, öğrencilerle kürek çekti.

Mühendislik öğrencilerinin yapı malzemesi, beton ve yapısal tasarım konularındaki teorik bilgilerini uygulamaya dönüştürmelerini sağlamayı amaçlayan Beton Kano Yarışması, 18-19 Mayısta American Society of Civil Engineering (ASCE) desteğiyle İstanbul Teknik Üniversitesinde düzenlenecek.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber