EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmirde 19 Mayıs ve Ramazan Bayramında toplu ulaşım ücretleri

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramında, toplu ulaşım araçlarında ücretin bir kuruş veya bir kontör, Ramazan Bayramı boyunca ise Cumhurbaşkanı tarafından karar alınması halinde ücretsiz, alınmaması halinde bir kuruşa ya da bir kontör olmasını onayladı

Eklenme:15.05.2019 / 16:26          Güncelleme:15.05.2019 / 16:26

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramında, toplu ulaşım araçlarında ücretin bir kuruş veya bir kontör, Ramazan Bayramı boyunca ise Cumhurbaşkanı tarafından karar alınması halinde ücretsiz, alınmaması halinde bir kuruşa ya da bir kontör olmasını onayladı.

Mayıs ayı ikinci olağan meclis toplantısı, belediye salonunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer başkanlığında yapıldı.

Toplantıda vatandaşların 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramında, törenlere katılımını kolaylaştırmak amacıyla büyükşehir belediyesine ait toplu taşıma araçlarında yalnız 19 Mayıs gününde geçerli olmak üzere uygulanacak tarifenin 1 kuruş ya da bir kontör olarak uygulanmasına ilişkin teklif mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantıda ayrıca toplu ulaşım araçlarının Ramazan Bayramı boyunca Cumhurbaşkanı tarafından karar alınması halinde ücretsiz, alınmaması halinde ise bir kuruş ya da bir kontör yapma kararı oy birliğiyle alındı.

Soyer, meclisten oy birliğiyle geçen kararlara ilişkin, İzmir için iki önemli karar aldık, hayırlı olsun. dedi.

AK Parti Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe, Folkart Yapının, kamuoyunda Basmane Çukuru olarak bilinen İzmirdeki arsayı, ihale şartnamesi sonrası imzalanan sözleşme uyarınca Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) iade etmesiyle ilgili, bu alanı Büyükşehir Belediyesinin satın alması konusunda hem bütçesinin hem de kredi notunun uygun olduğunu, burada çok amaçlı bir binanın yapılabileceğini ifade etti.

Soyer, Boztepenin önerisine ilişkin, Basmane Çukuruyla ilgili çalışıyoruz. Temenninizin çok yerinde olduğunu söylemek istiyorum. Çalışıyoruz, bütçesel ve fonksiyonel boyutlarını değerlendiriyoruz. Birlikte değerlendireceğiz. şeklinde konuştu.Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber