EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kuveyt Türk’ten 2,6 milyar liralık sukuk ihracı

Eklenme:16.05.2019 / 08:41          Güncelleme:16.05.2019 / 08:41

İSTANBUL (AA)- Kuveyt Türk, son bir ayda 765 milyon lira tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi. Bankanın bu yılın ilk 5 ayındaki sukuk ihraç hacmi 2,6 milyar liraya ulaştı.

Kuveyt Türk Hazine ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı R. Ahmet Albayrak yaptığı yazılı açıklamada, reel ekonominin sağlam bankası olarak kira sertifikaları gibi yatırım araçlarının geliştirilmesine ve yaygınlaştırılmasına büyük önem verdiklerini kaydederek, “Kira sertifikalarına yönelik farkındalığın artması ve katılım esaslı emeklilik ve yatırım fonlarının büyümesine paralel olarak piyasa yapıcısı kimliğimizle pazarın büyümesi ve gelişmesi adına sukuk ihraçlarımızı giderek artırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kuveyt Türk olarak geçen sene yurt içinde bir önceki yıla kıyasla yaklaşık yüzde 120’lik bir artışla toplam 5,1 milyar lira tutarında 27 adet sukuk ihracı gerçekleştirdiklerini bildiren Albayrak, “Aralık 2018’de Sermaye Piyasası Kurulu’ndan alınan 7 milyar liralık limit dahilinde 30 Nisan’da 410 milyon liraya ve 10 Mayıs’ta 355 milyon liraya olmak üzere toplamda 765 milyon lira tutarında kira sertifikası ihraç ettik. Böylece sene başından bu yana toplam sukuk ihraç hacmimiz 2,6 milyar liraya ulaştı” ifadelerini kullandı.

Albayrak, sukuk ihracının yakın tarihlerde yapılan benzer işlemlerden daha düşük maliyetle gerçekleşmesinin yatırımcıların Kuveyt Türk’e karşı güveninin bir göstergesi olduğunun altını çizerek, “Sukuk ihraçlarımızın yanı sıra pazarın derinleşmesi adına ikincil piyasa işlemlerine de önem veriyoruz. Tüm yatırımcılarımız ihtiyacı olduğunda, karşı tarafta satıcı olmasa dahi, dilediği zaman kira sertifikalarını ikinci elde bize satabilir ve aynı gün içerisinde nakde dönüştürebilir” değerlendirmesinde bulundu.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber