EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Atalarımızdan gelen gücümüz bizi hedef haline getiriyor

Gazeteci-yazar Ferhat Ünlü, Türk Silahlı Kuvvetleri gücü, nüfus gücü, tarih bilinci, din anlayışı, emperyalizme karşı koyma kudreti ve atalarından gelen gücün Türkiyeyi hedef haline getirdiğini kaydetti

Eklenme:16.05.2019 / 09:44          Güncelleme:16.05.2019 / 09:44

İSTANBUL (AA) - Gazeteci-yazar Ferhat Ünlü, Türk Silahlı Kuvvetleri gücü, nüfus gücü, tarih bilinci, din anlayışı, emperyalizme karşı koyma kudreti ve atalarından gelen gücün Türkiyeyi hedef haline getirdiğini kaydetti.

Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanında düzenlenen ramazan etkinliklerine güvenlik uzmanı Mete Yarar, gazeteci-yazar Ferhat Ünlü ve araştırmacı-gazeteci Ceyhun Bozkurt konuk oldu.

Ünlü, Batının hep bir din savaşı sürecinden geçtiğini ve Türkiyeyle ilgili bir din algısı yarattığını dile getirerek, şunları aktardı:

Türkiyedeki birtakım tartışmaları bizim aramızda bir ayrılık varmış gibi yansıtmışlardır. Halbuki kendileri sözde dinci bir felsefeyi, bir savaş stratejisini dünyaya yaymaya çalışıyorlar. Türkiye hedef denilirken boşuna değil. Bizim Türk Silahlı Kuvvetleri gücümüz, nüfus gücümüz, tarih bilincimiz, din anlayışımız, emperyalizme karşı koyma kudretimiz ve mazimiz yani atalarımızdan gelen gücümüz bizi hedef haline getiriyor. Bu evangelist ittifakın Armageddon denilen son savaşa kadar Yahudilerle iş birliği yapıp diğer unsurları ayıklama gibi sapık anlayışları var. İnşallah bu gerçekleşmez. Türkiye Cumhuriyetinde bulunan o ruh ve o tarih bilinci bizi bir şekilde aydınlığa çıkaracak diye umuyorum.

- Türkiyenin verdiği mücadele masum insanlığın kurtuluş mücadelesi için

Mete Yarar da evangelistlerin dünyayı kıyamete götüreceğini düşündükleri Armageddon savaşının hazırlığını yaptığını savunarak, Amerikadaki evangelistler dediğimiz bir grup ve siyonistler maalesef bu plan için iş birliği yapmış durumdalar. ifadelerini kullandı.

ABD ile İsrailin son dönemdekitaklığının başka türlü yorumlanamayacağını kaydeden Yarar, şunları anlattı:

3 işaret vardı. Birincisi İsrail devletinin kurulması, ikincisi ise Kudüsün İsrailin başkenti olmasıydı. İkisi de yapıldı. Üçüncü işaret ise Mescidi Aksanın yıkılıp yerine Süleyman tapınağının kurulması. İki işaret gerçekleşti, üçüncü için uğraşıyorlar. Tarihi kıyamete zorlamak için uğraşıyorlar. Yani sefaletse sefalet, açlıksa açlık, dinler arası savaşsa savaş; dünyayı kıyamete götürecek olan süreci yaşatarak onların inancına göre Hz. İsanın dünyaya inmesini sağlamak istiyorlar. İlginçtir bunun için verdikleri tarih de çok yakın. Bu savaşın çıkacağını söyledikleri yer de Fıratın doğusu ve Diclenin batısı dediğimiz alan. Yani Amerikalıların gelip PYDyi oluşturdukları alan. İşte yeni dünya düzeni olarak böyle bir dünya düzeninden bahsediyoruz.

Ceyhun Bozkurt ise Bugün Türkiyenin verdiği mücadele sadece kendi ulusal güvenliğimizin mücadelesi değil aynı zamanda İslam dünyasının mücadelesidir. Türkiyenin verdiği mücadele hangi dine inanırsa inansın masum insanlığın kurtuluş mücadelesi içindir. değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber