EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmirdeki organize suç örgütü davası

İzmirdeganize suç örgütü kurarak maddi menfaat elde ettikleri, ayrıca silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs ve kasten adam öldürme gibi suçları işledikleri gerekçesiyle açılan davada 31i tutuklu 69 sanığın yargılanmasına devam edildi

Eklenme:16.05.2019 / 12:59          Güncelleme:16.05.2019 / 12:59

İZMİR (AA) - İzmirdeganize suç örgütü kurarak maddi menfaat elde ettikleri, ayrıca silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs ve kasten adam öldürme gibi suçları işledikleri gerekçesiyle açılan davada 31i tutuklu 69 sanığın yargılanmasına devam edildi.

İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanıklar ve bazı tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Tutuklu sanık Burçhan Erol, iş adamı Gökhan Kalıpçıyı öldüren Nadir Sönmezi olay yerine götürdüğü ve ona silah temin ettiği yönündeki suçlamaya ilişkin savunma yaptı.

Cinayetten haberinin olmadığını ileri süren Erol, korsan taksicilik yaptığını, Lider Camgözün ricasıyla Sönmezi Bayraklıya götürdüğünü belirtti.

İlk gün işini halledemediğini anlatan Sönmezi diğer gün aynı yere tekrar götürdüğünü vurgulayan Erol, bu kişiye silah verdiğine ilişkin suçlamayı ise kabul etmedi.

Mahkeme başkanının, Sönmezin, Silahı Burçhan Eroldan aldım. ifadesini hatırlatması üzerine Erol, Silahı ben vermedim. Lider Camgöz talep ettiği için Sönmeze yardımcı oldum. Şimdi verdiğim ifade doğrudur. dedi.

Mahkeme başkanı, savunması alınmayan sanıklar ile müştekilerin ifadelerinin yarın alınacağını belirtti.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

- İddianame

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameyle firari sanık örgüt lideri Serkan Kurtuluş ile 31i tutuklu 69 sanık hakkında dava açılmıştı.

Organize suç örgütüne üye oldukları gerekçesiyle yargılanan sanıklara suç işlemek amacıyla çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurdukları, yönettikleri ve bu örgüte üye oldukları, bu örgüt kapsamında maddi menfaat elde etme amacı güderek tehdit, hakaret, silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs, kurşunlama ve kasten adam öldürme gibi suçlamalar yöneltilmişti.

Bazı devlet görevlilerinin bu suç örgütüyle bağlantıya geçerek, FETÖ soruşturmalarını etkilediğine dikkat çekilen iddianamede, Çeşitli üst düzey kamu görevlileri ile siyasetçiler arasında FETÖ soruşturmalarında haklarında işlem yapılan iş adamlarına yönelik menfaat temin saikiyle ve örgütlü hareket edildiği, bir nevi kamuoyundaki tabirle FETÖ borsası olduğu kuşkusu uyanmıştır. ifadelerine yer verilmişti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber