EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İngiltere güzeli, Muğlanın tanıtım yüzü oldu

İngiltere güzeli Alisha Cowie, Muğlada gerçekleştirilen Türkiye turizm tanıtım filmleri çekimine katıldı

Eklenme:16.05.2019 / 13:30          Güncelleme:16.05.2019 / 13:30

MUĞLA (AA) - İngiltere güzeli Alisha Cowie, Muğlada gerçekleştirilen Türkiye turizm tanıtım filmleri çekimine katıldı.

İngilizlerin Türkiyede en çok ziyaret ettiği yerlerin başında bulunan Muğlaya gelen 2018 İngiltere güzeli Alisha Cowie, bölgenin güzelliklerinin tanıtımı için kamera önüne geçti.

Alisha Cowie,Türkiyedeki ilk gününde Dalyan Kanalı, Kaya Mezarları ve Sultaniye Kaplıcalarını gezerek buraların tanıtımını yaptı.

İngiliz güzel ayrıca Dalyanda mavi yengeç yedi ve nar suyu içti.

Alisha Cowie, gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal medyada özellikle gençlerle ilgili sosyal sorumluluk projelerinde yer aldığını, gençler arasındaki intihar olaylarının önlenmesi için birtakım projeler yürüttüğünü söyledi.

-Bu proje bana heyecan verdi

İngilteredeki bir projenin davetlisi olarak Türkiyeye geldiğini belirten Cowie, Türkiyeye memnuniyetle geldim. Bu proje bana heyecan verdi. Türkiyeye ilk defa 10 yıl önce gelmiştim. Çok küçüktüm ve bu nedenle çok şey hatırlamıyorum. Tekrar gelmek ve hafızamı yenilemek istedim. dedi.

Muğlanın İngilterede çok popüler olduğunu, bölgenin eşsiz güzelliklere sahip bulunduğunu vurgulayan Cowie, daha önce hiç gelmeyenleri bölgeye davet etti.

Türkiyenin İngilteredeki imajının çok iyi olduğunu aktaran Cowie, İngilizlerin Türkiyeyi çok sevdiğini dile getirdi.

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç ise İngiltere’de 2018 yılında düzenlenen güzellik yarışmasında birinci olan 19 yaşındaki Alisha Cowie’nin, Muğlada yapılacak turizm tanıtım filmleri çekiminin yüzü olacağını söyledi.

Projenin ana sponsoru YDA Dalaman Havalimanı veganizasyonu düzenleyen İngilteredeki tur şirketi Eco Travelın, bu sayede bölgenin etkin bir tanıtımının yapılabilmesini amaçladığını belirten Güvenç, projenin Muğla başta olmak üzere tüm Türkiyenin tanıtımına büyük katkı sunmasını hedeflediklerini kaydetti.

Alisha Cowienin, Fethiye’de yamaç paraşütü yapacağına değinen Güvenç, Göcekte tekne turu yapıp Dalyan Kanalı, Kaya Mezarları ve İztuzu Plajını gezecek. Kraliçeye balık tutturup, bölgenin sembollerinden olan mavi yengeç yedirilecek. Ayrıca Kayaköy Açık Hava Müzesinde de tanıtım çekimleri yapılacak. Bunun yanı sıra Dalyan’da Kaplumbağa Hastanesi ziyareti ile Marmaris, Selimiye, Akyaka bölgelerinde özel çekimler yapılacak. diye konuştu.

Güvenç, çekimler sonunda bölgeyle ilgili kısa tanıtım videoları hazırlanacağını, bu videoların sosyal medya kanallarında milyonlarca kişiye ulaştırılmasının hedeflendiğini bildirdi.

Eco Travel Direktörü Ali Keskin de projenin sadece Türkiyede değil, tüm dünyada ses getireceğini vurguladı.

İngiliz güzelin sosyal medyada çok etkili ve yüz binlerce takipçisi olan bir kişi olduğunu aktaran Keskin, Kendisini seçmemizdeki en önemli sebep sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak İngilterenin de tanınan bir yüzü olması. Kendisi sürekli seyahatlerde Türkiyenin tanıtımını yapacak. dedi.

Alisha Cowie, 19 Mayısa kadar Fethiye, Marmaris, Dalaman ve Ula ilçelerinde tanıtım çekimlerine katılacak.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber