EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde servislerin kapatıldığı iddiası

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm

Eklenme:16.05.2019 / 13:34          Güncelleme:16.05.2019 / 13:34

MANİSA (AA) - Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Cengiz Cengisiz, hastanelerinde son bir yılda 200 yatak kapasitesine sahip servisin kapatıldığı iddiasının doğru olmadığını belirterek, Bu iddialar her türlü izahtan varestedir. Konu hakkında yasal yollara başvurduğumuzu belirtiriz. dedi.

Cengisiz, hastanede düzenlenen basın toplantısında, gazetecilere, fiziki yetersizliği ve hasta sağlığına olumsuz etkilerinden dolayı kapattıkları bazım birimler hakkında bilgi verdi.

Kapatılan söz konusu birimlerle ilgili kamuoyunda doğru olmayan bilgilerin olduğunu belirten Cengisiz, hastanede fiziksel yetersizliklerinden ötürü hasta ve çalışan sağlığını olumsuz yönde etkileyen F Servisi ile yüksek güvenlikli hastanelerde kalması gereken hastaların bulunduğu E Servisinin kapatıldığını ve buradaki hastaların koşulların daha iyi olduğu hastanelere sevk edildiğini söyledi.

Cengisiz, kapattıkları E ve F servislerinde toplam 43 yatak kapasitesi olduğuna işaret ederek, Bu kapatılan servisler karanlık odası olan, penceresi olmayan, güneş ışığı gibi temel insani haklardan mahrum bırakan odalar. Hiç kimsenin o tarz yerlerde tedavisinin gerçekten sağlıklı olabileceğini kanaat getiremiyorum. diye konuştu.

Hastanede son bir yılda 200e yakın yatak kapasitesinin kapatıldığı ve 10a yakın hekimin görevin istifa ettiği yönündeki bilgilerin doğru olmadığını dile getiren Cengisiz, Bu iddialar her türlü izahtan varestedir. Konu hakkında yasal yollara başvurduğumuzu belirtiriz. ifadelerini kullandı.

Cengisiz, toplantının ardından gazetecilere, hasta ve personel sağlığı açısından koşulları uygun olmadığı için kapattıkları servisleri gezdirdi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber