EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İstiklal Sergileri 19 Mayısta 20.00ye kadar ziyaret edilebilecek

İstanbul Eminönündeki Türkiye İş Bankası Müzesi ve Ankara Ulustaki Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi, İstiklal Sergilerine saat 20

Eklenme:16.05.2019 / 13:43          Güncelleme:16.05.2019 / 13:43

İSTANBUL (AA) - İstanbul Eminönündeki Türkiye İş Bankası Müzesi ve Ankara Ulustaki Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi, İstiklal Sergilerine saat 20.00ye kadar ziyaretçi kabul edecek.

İş Bankasından yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul ve Ankaradaki İstiklal Sergileri 19 Mayısta 20.00’ye kadar ziyaretçilere açık olacak.

Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramının kutlanacağı 19 Mayıs 2019 Pazar günü Milli Mücadelenin 100. yılı vesilesiyle, İstanbul Eminönündeki Türkiye İş Bankası Müzesi ve Ankara Ulustaki Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesinde eş zamanlı olarak açılan İstiklal Sergisi saat 20.00ye kadar ziyaret edilebilecek.

Sergiler, Türkiye Cumhuriyetinin ve İş Bankasının kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürkü, silah arkadaşlarını, mücadelenin isimsiz kahramanları olan Anadolu insanını saygı ve minnetle anmak üzere hazırlanan sergiler, çok sayıda belge, fotoğraf, film ve objeyle ziyaretçilerini 100 yıllık bir tarih yolculuğuna çıkarıyor.

Savaşa dair askeri objeler, o dönem kaleme alınmış günlükler ve notların yer aldığı sergilerde, savaş sırasında hazırlanmış ve savaşın seyrini belirleyen haritalar ile cephelerde komuta kademeleri arasındaki emirler de görülebiliyor.

Verilen mücadele İstiklal sergilerinde, On Yıllık Savaş, Mütareke ve İşgal, Direniş ve Kuvayı Milliye, Düzenli Ordu ve Sathı Müdafaa, Hukuk ve Taarruz, İstiklal ve Cumhuriyet olmak üzere 6 bölümde anlatılıyor.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber