EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmirdeki pazar yeri sorunu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Karayolları 2

Eklenme:16.05.2019 / 13:48          Güncelleme:16.05.2019 / 13:48

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünün Bornovada pazar yeri tahsisine ilişkin başvuruyla ilgili protokolü ivedilikle hazırlayacağını belirtti.

Dağ, yaptığı açıklamada Özkanlar pazar yerinin geçen yıl Danıştay kararıyla kapatıldığını, esnafın mağduriyet yaşadığını belirtti.

Pazar yerinin kapatılmasının ardından pazar esnafının konunun çözüme kavuşturulması için defalarca sesini duyurmaya çalıştığını, pazar yerinin Karayollarına bağlı bir viyadük altına taşınmasıyla ilgili taleplerin Bayraklı ve Bornova belediyeleri tarafından uzun süre karşılık bulmadığını vurgulayan Dağ, bu mağduriyeti gidermek için üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti.

Dağ, şunları kaydetti:

Önceki dönemde Bayraklı ve Bornova belediyeleri arasında polemik konusu olan pazar yeri meselesiyle ilgili yeni dönemde Bornova Belediyesince Karayolları 2. Bölge Müdürlüğüne başvuru yapıldı. Belediyelerin kendi aralarında uzlaşamamalarının ceremesini maalesef esnafımız çekti. Şimdi Büyükşehirde AK Parti grubunun da desteğiyle konunun çözüme kavuşturulması için gereken adımın atılması kararlaştırıldı. Biz de İzmirlilerin vekaletini ve sorumluluğunu taşıyan bir milletvekili olarak üstümüze düşeni tabii ki yapmaya gayret ediyoruz. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü konuyla ilgili protokolü ivedilikle hazırlayacak ve hem vatandaşlarımızın hem de esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için gereken yapılmış olacak. Asli görevimiz, İzmirin ve İzmirlilerin ihtiyacını karşılamak, eksiğini gidermektir.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber