EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Milli judocunun hedefi olimpiyat madalyası

İBRAHİM KAHRIMAN - Manisada ailesinin yönlendirmesiyle başladığı judoda dünya çapında başarılara imza atan 18 yaşındaki milli judocu Mert Şişmanlar, olimpiyatlarda altın madalya kazanmayı hedefliyor

Eklenme:19.05.2019 / 08:27          Güncelleme:19.05.2019 / 08:27

MANİSA (AA) - İBRAHİM KAHRIMAN - Manisada ailesinin yönlendirmesiyle başladığı judoda dünya çapında başarılara imza atan 18 yaşındaki milli judocu Mert Şişmanlar, olimpiyatlarda altın madalya kazanmayı hedefliyor.

Çok hareketli olması nedeniyle 9 yaşında ailesinin enerjisini atması için hobi olarak judoya yönlendirdiği Mert Şişmanlar, kısa sürede elde ettiği Türkiye şampiyonluklarıyla adından söz ettirdi.

Milli formayla girdiği hemen herganizasyondan madalyayla dönmeyi başaran Mert, son 2 yılda, Litvanyada düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonasında birinci, Bulgaristanda düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonasında ikinci ve Bahamalarda düzenlenen Gençler Dünya Şampiyonasında ise üçüncü oldu.

Uluslararası derecelerinin yanı sıra 5 kez de Türkiye şampiyonluğunu kazanan milli judocu, 2020 Tokyo Olimpiyatlarına katılabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Mert Şişmanlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk yıllarda hobi olarak sürdürdüğü sporda kendisini keşfettiğini, zamanla sporu hayatının merkezine yerleştirdiğini ifade etti.

Sporla uluslararası alanda Türk bayrağını göndere çektirmenin inanılmaz bir duygu olduğunu, her Türk gencinin bu duyguyu yaşaması gerektiğine inandığını dile getiren Mert, Her sporcu gibi benim de hayalim olimpiyatlara katılmak. Hedefim olimpiyatlarda altın madalya kazanmak, ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. dedi.

Türk gençlerinin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün söylediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı olması lazım. diyen Mert, şöyle konuştu:

Genç kardeşlerime ne olursa olsun bir spora başlamalarını tavsiye ederim. Spor insanı kötü alışkanlıklardan, kötü bir çevreden kurtarıyor, kendi ayakları üzerinde durmasını sağlıyor ve disiplin sahibi yapıyor.


- Antrenör Akcan: Artık dünyanın sayılı sporculardan


Mert Şişmanların antrenörü Fatih Akcan ise sporcusu ile yaklaşık 10 yıl önce tanıştıklarını, henüz çocukken elde ettiği Türkiye şampiyonluğunun başarılı bir geleceğe ışık tuttuğunu söyledi.

Zamanla büyük mesafe kaydeden Mertin örnek bir sporcu olduğunu ifade eden Akcan, şöyle konuştu:

Mert artık sadece Türkiyede değil dünyada sayılı sporculardan biri. Birkaç yıl içerisinde büyükler kategorisinde de ses getireceğine inanıyorum. 2020 Tokyo Olimpiyatları için baraj müsabakalarına gidiyor. Başarılı olursa ilk olimpiyatı 2020 olacak. Ama yaşı henüz çok genç, 2020 olmazsa hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatlarında altın madalya kazanmak.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber