EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Denizli Valiliğinden resmi ilan genelgesi

Denizli Valiliği tarafından kamu kurumlarına gönderilen genelge ile Basın İlan Kurumu (BİK) aracılığıyla yayımlanan ihalelerde dikkat edilmesi gereken konulara dikkati çekildi

Eklenme:20.05.2019 / 10:39          Güncelleme:20.05.2019 / 10:39

DENİZLİ (AA) - Denizli Valiliği tarafından kamu kurumlarına gönderilen genelge ile Basın İlan Kurumu (BİK) aracılığıyla yayımlanan ihalelerde dikkat edilmesi gereken konulara dikkati çekildi.

Denizli Valisi Hasan Karahan imzası ile kamu kurumları ve belediyelere gönderilen genelgede, kentte son iki yıl içerisinde Kamu İhale Kurumunun verileri ile Basın İlan Kurumu (BİK) aracılığı ile yayınlanan ilanların karşılaştırılması yapılarak, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştireceği mal veya hizmet alımları ile yapım işleri ihalelerinin kanun hükümlerine göre yapılması gerektiği belirtildi.

Genelgede, 2018 yılı verilerine göre 1010 ilanın 547sinin BİK aracılığı ile yerel gazetelerde yayınlandığı vurgulandı.

Genelgede ayrıca, süreli yayınlarda yayımlanmayan ilanlar nedeniyle ihalelerin olası iptalleriyle kamu zararına meydan verilmemesi, kanunda belirtilen özel koşullar dışına çıkılmaması, doğrudan alım usulünün genel ihale yöntemi olarak algılanmaması, doğrudan temin hükümlerinden faydalanmak için gerçekleştirilecek ya da alınacak mal ve hizmetlerin bölünmemesi gerektiği kaydedildi.

BİK Denizli Şube Müdürü Murat Yürekli de yaptığı yazılı açıklamada, yayınlanan genelgenin, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun işleyişe uygun bir şekilde tatbik edilmesi açısından önemli olduğunu belirtti.

Gösterilen bu hassasiyetin özellikle yerel gazeteler için çok önemli olduğunu vurgulayan Yürekli, Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın özellikle mal ve hizmet alımları için yaptıkları ihalelerin ileriki süreçte olası bir iptali kamuyu daha fazla zarara sokacaktır. Bu nedenle ihalelerin süreli yayınlarda ilan edilmesi Kamu İhale Kanununun 5. maddesi ile de örtüşmektedir. ifadelerini kullandı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı da resmi kurumlara gönderilen genelgenin yerel gazeteler için büyük önem taşıdığını aktardı.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber