EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Bodrum katını atölyeye çeviren öğrenciler resim sergisi açtı

Manisanın Köprübaşı ilçesinde Yavuz Selim Ortaokulu öğrencilerinin okulun bodrum katında oluşturdukları resim atölyesinde yaptığı eserler, sanatseverlerin beğenisine sunuldu

Eklenme:22.05.2019 / 08:05          Güncelleme:22.05.2019 / 08:05

MANİSA (AA) - Manisanın Köprübaşı ilçesinde Yavuz Selim Ortaokulu öğrencilerinin okulun bodrum katında oluşturdukları resim atölyesinde yaptığı eserler, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Görsel sanatlar öğretmeni Erol Öksün öncülüğünde, okulda kullanılmayan eşyaların depolandığı bodrum katı, adeta bir sanat atölyesine dönüştürüldü. Burada 2 yıl boyunca farklı tekniklerle resimler yapan öğrencilerin en büyük hayali açtıkları sergiyle gerçekleşti.

Bodrum katında yaptıkları resimleri Manisa Büyükşehir Belediyesi Fatih Sergi Salonunda sergileyen öğrenciler, Manisada 13 bin nüfusuyla en küçük ilçe olan Köprübaşında kısıtlı imkanlarla neler yapılabileceğini herkese gösterdi.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada resim öğretmeni Erol Öksünün Yavuz Selim Ortaokulunda güzel işler yaptığına şahit olduğunu, Manisanın eğitim ve sanat çevresinin Öksünü yakından tanıması ve varlığından haberdar olması için sergiyi açtıklarını söyledi.

Çetin, genelde okulların bodrum katının depolama amacıyla kullanıldığına dikkati çekerek, Bodrum katları genelde kullanılmayan eşyaların atıldığı izbe yerlerdir. Ben böyle olmasına karşıyım. Hep de söyledim buraları bu şekilde tutmayalım, kullanılmayan eşyaları da bulundurmayalım diye. Köprübaşında bunun hayata geçirildiğini gördüm. Gerçektenada hem görsellik hem de işlevsellik bakımından çok güzel bir resim atölyesi oluşturuldu. dedi.

- Güzel sanatlar liselerine her sene öğrenci gönderiyoruz

Görsel sanatlar öğretmeni Erol Öksün de okullarında bir resim atölyesi açmak için çalışmalara başladıklarında en uygun yerin bodrum katı olduğunu gördüklerini anlatarak, şunları kaydetti:

Bodrum katı atık malzemelerin konulduğu bir depo halindeydi. Okulumuzda da bir resim atölyesi yoktu. Güzel sanatlar liselerine öğrenci yetiştirebilmek için burayı bir resim atölyesi yapmaya karar verdik. Bunun için sponsorlar bulduk, ilçe sakinlerinin de yardımıyla bu atölyeyi oluşturduk. Güzel sanatlar liselerine her sene öğrenci gönderiyoruz. Sergimizde 65 akrilik yağlı boya, geri kalanlar da ahşap yakma, sulu boya, guaj boya ve pastel boya olmak üzere toplam 200 adet çalışmamız bulunuyor.

- İsteyince neler yapılabileceğini herkese gösterdik

Yavuz Selim Ortaokulu 8. öğrencisi Mustafa Çeken de en büyük hayalinin güzel sanatlar lisesini kazanmak olduğunu dile getirerek, Okulumuzda depodan resim atölyesi yaptık. Çok güzel oldu. Kendimiz resimler yaptık. Küçük bir ilçede isteyince neler yapılabileceğini herkese gösterdik. İnşallah seneye Manisa Güzel Sanatlar Lisesini kazanmak istiyorum. diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber