EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Bağımlı olmadan da yaşanabilecek bir hayat var

ALİ BALLI - Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, uyuşturucuyla mücadelede seferberlik ilan ettiklerini belirterek, İlkokul,taokul öğretmeni, antrenör ve başta anne baba olmak üzere, çocuklarımızı bilinçlendirerek, bilgilendirerek bağımlı olmadan da yaşanabilecek bir hayatın olduğunu anlatmaya çalışıyoruz

Eklenme:22.05.2019 / 08:16          Güncelleme:22.05.2019 / 08:16

MUĞLA (AA) - ALİ BALLI - Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, uyuşturucuyla mücadelede seferberlik ilan ettiklerini belirterek, İlkokul,taokul öğretmeni, antrenör ve başta anne baba olmak üzere, çocuklarımızı bilinçlendirerek, bilgilendirerek bağımlı olmadan da yaşanabilecek bir hayatın olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. dedi.

Bağımlılıkla Mücadelede Sporun Önemi konulu seminerlerde Muğlanın Bodrum ilçesinde lise öğrencileriyle buluşan Ilıcak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençlere sporun faydalarını anlattıklarını söyledi.

Özellikle spor yapan gençlerin, gelecek hayatlarında daha başarılı olduğunu onlara kanıtlamaya çalıştıklarını belirten Ilıcak, Avrupa ve dünya olimpiyatlarıyla, gerek Türkiye gerekse dünyadaki şampiyonlarla, doping kullanmadan spor yapılabileceğini ispatlıyoruz. dedi.

- Bağımlı olmadan da yaşanabilecek bir hayat var

Türkiyede son yıllarda uyuşturucuya karşı çok ciddi savaş açıldığına işaret eden Ilıcak, şöyle konuştu:

Bu savaşın çoğu kazanıldı. Türkiyede atölyeler tamamentadan kalktı ama yurt dışından gelen uyuşturucuya mani olamıyoruz. O yüzden de seferberlik ilan ettik. İlkokul,taokul öğretmeni, antrenör ve başta anne baba olmak üzere, çocuklarımızı bilinçlendirerek, bilgilendirerek bağımlı olmadan da yaşanabilecek bir hayatın olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.

Avrupa ve dünya çapında bazıganizasyonlar yaptıklarına da değinen Ilıcak, 40-45 branşta bize üyeliği olan spor kulüplerimiz var. Bodrum ve Türkiyenin çeşitli yerlerinde de birtakım sporganizasyonları yaptık. Okullarda konferanslar veriyoruz. Federasyon olarak maddi bekletimiz yok, gönüllülük esasına göre çalışıyoruz. ifadelerini kullandı.

- İçişleri Bakanımızın lafı çok etkili oldu

Ilıcak, ülkede uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin şunları kaydetti:

15 yıldır kolluk kuvvetlerince uyuşturucuyla mücadelede çok ciddi mesafeler katedildi. Özellikle Güneydoğuda hatta Egede çocuklarımızı, gençlerimizi zehirlemek üzere hazırlanan merdiven altı imalathaneler, atölyeler vardı, buralar yok edildi. İçişleri Bakanımızın bir lafı var, bunu çok önemsiyorum. Bence okul önlerindeki torbacıların ayağını kesen o laftı. Şunu söylemişti Okul önlerine giden torbacıyı yakalayın, ayağını kırın. Bu laf son derece etkili oldu. Demek ki bazen kolluk kuvvetlerinin yanı sıra ciddi, sert tedbirler almak lazım.

Uyuşturucunun yanında bugünün en önemli sorunlarından birinin de bilgisayar bağımlılığı olduğuna işaret eden Ilıcak, insanların bundan kitap okuyarak ve spor yaparak kurtulabileceğini vurguladı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber