EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

VakıfBanktan kuyumculara destek

İstanbul Kuyumcular Odası ile iş birliği protokolü imzalayan VakıfBank, üye firmaların sıklıkla tercih ettiği spot ve BCH Altın Kredisi başta olmak üzere kısa,ta ve uzun vadeli kredileri uygun maliyetlerle sağlayacak

Eklenme:22.05.2019 / 08:28          Güncelleme:22.05.2019 / 08:28

İSTANBUL (AA) - İstanbul Kuyumcular Odası ile iş birliği protokolü imzalayan VakıfBank, üye firmaların sıklıkla tercih ettiği spot ve BCH Altın Kredisi başta olmak üzere kısa,ta ve uzun vadeli kredileri uygun maliyetlerle sağlayacak.

VakıfBank açıklamasına göre, banka, Türkiyenin dört yanında sanayi odaları, ihracatçı ve esnaf birlikleri gibi sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirdiği iş birliklerine İstanbul Kuyumcular Odası ile imzaladığı protokol ile devam etti.

İş birliği kapsamında VakıfBank, oda üyelerine uygun vade ve faizlerle işletme kredileri, imalatçı/ihracatçı destek kredileri, makine alım kredileri, yatırım kredileri ve gayrinakdi kredileri sağlayacak.


- Altın kredisi, fiziki altın olarak alınabilecek


Protokol ile üyeler, spot ve BCH Altın Kredisi’ni 12 ay vade, özel olarak belirlenen faiz ve komisyonanları ile alabilecek. Altın Kredisi, oda üyelerine fiziki altın teslimi veya TL karşılığı ile ödenebilecek.

Krediler minimum 1 kilogram ve katları şeklinde kullandırılabilecek. Fiziki altın teslimlerinde İstanbul Altın Borsası tarafından talep edilen ücretler, sigorta, nakliye ve benzeri giderler için oda üyesinden fiziki altın teslimi ve sigorta altın masrafı tahsil edilecek.


- Sektörün önemli bir ihtiyacına çözüm sunuyoruz


Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Nakdi ve gayrinakdi kredi ürünlerimizle İstanbul Kuyumcular Odası üyelerine destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Altın Kredisi ürünümüzle sektörün önemli bir ihtiyacına çözüm sunuyoruz. Üyeler, bu krediyle fiziki altın türünde borçlanabilirken nakit ihtiyacı olanlar da 65. Kuruluş Yıl Dönümü kampanyamızdan yararlanabilecek. ifadelerini kullandı.

EximBank İhracatçı Kredisi’nin oda üyelerini altın ihracatına teşvik edeceğini aktaran Özcan, Ayrıca protokol, üyelere uygun vade ve faizlerle işletme kredileri, imalatçı/ihracatçı destek kredileri, makine alım kredileri, yatırım kredileri ve gayrinakdi kredilerini kapsıyor. Dünya Bankası ile iş birliği kapsamındaki çevreci enerji projelerinin de finansmanını sağlıyoruz. Kısacası, protokol, oldukça kapsamlı alternatifler sunuyor. Bu iş birliğinin ülke ekonomimize hayırlar getirmesini diliyorum. değerlendirmesinde bulundu.


- VakıfBank’la imzalanan iş birliği protokolünün önemi yadsınamaz


İstanbul Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Atayık da VakıfBank’la iş birliği protokolünü imzalamaktan dolayı memnun olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

Türk kuyumculuk sektörü, ülkemizin üretim ve ihracatta dünya liderliğine oynayan nadir mesleklerden biridir. Geçtiğimiz yıl doğrudan ihracatını yüzde 35anında artırarak 4,5 milyar dolara ulaştırdı. Ülke olarak yüksek kaliteli ürün gamımız ve sektörel potansiyellerimizle dünyanın altın ve mücevher ticaretinin merkezi olma yolunda ilerlediğimiz bir süreçte VakıfBank’la imzalanan iş birliği protokolünün önemi yadsınamaz. Üyelerimiz ve meslektaşlarımızın, VakıfBankın uygun faiz ve esnek vade imkanı sunan altın kredileri, işletme, imalat ve ihracatçı kredileriyle yoluna daha güçlü bir şekilde devam etmesine katkı sunacağına inanıyorum. Sektöre yoğun ilgileri ve hassasiyetleri için öncelikle sektörümüz adına VakıfBank yönetimine teşekkür ediyoruz. Bu birlikteliğin 2023’te hedeflenen güçlü Türkiyenin inşasına katkı sunmasını diliyorum.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber