EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Sahurda internetten yapılan alışveriş 3 kat arttı

EDA TOPCU - Ramazan ayı dolayısıyla sahur vaktinde yapılan online alışveriş bir önceki aya göre 3e katlanırken, tüketicilerin en çok satın aldığı ürünler cep telefonu, elektrikli süpürge, televizyon, dizüstü bilgisayar, ütü, lastik, bebek bezi, kedi maması, vantilatör ve kahve makinesi oldu

Eklenme:26.05.2019 / 07:57          Güncelleme:26.05.2019 / 07:57

İSTANBUL (AA) - EDA TOPCU - Ramazan ayı dolayısıyla sahur vaktinde yapılan online alışveriş bir önceki aya göre 3e katlanırken, tüketicilerin en çok satın aldığı ürünler cep telefonu, elektrikli süpürge, televizyon, dizüstü bilgisayar, ütü, lastik, bebek bezi, kedi maması, vantilatör ve kahve makinesi oldu.

GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar, tüketicilerin ramazan ayındaki online alışveriş eğilimlerine ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Sahur vaktine denk gelen 02.00 ile 04.00 saatleri arasında internetten yapılan alışverişin nisan ayına kıyasla 3 kat arttığını belirten Fedar, tüketicilerin ramazan ayında sahur nedeniyle daha uzun süre uyanık kaldığını ve bu zamanı internetten alışveriş yaparak değerlendirdiğini söyledi.

GittiGidiyorun kendi kullanıcılarıyla yaptığı araştırma sonuçlarına ilişkin bilgi veren Fedar, sahurda alışveriş yapan her 10 kişiden 7sinin uyanık kaldığı zamanı alışveriş yaparak değerlendirdiğinintaya çıktığını kaydetti. Fedar, şöyle devam etti:

Araştırmaya katılanların yüzde 30unun ise uykusu kaçtığı için alışveriş yaparak vakit geçirdiği ve yüzde 25inin kampanyalardan yararlanmak istediğitaya çıktı. Ramazan ayında tüketiciler, sahur nedeniyle gece daha uzun süre uyanık kalıyor. 02.00 ile 04.00 saatleri arası en çok satılan ürünler cep telefonu, elektrikli süpürge, televizyon, dizüstü bilgisayar, ütü, lastik, bebek bezi, kedi maması, vantilatör ve kahve makinesi. En çok alışverişin yapıldığı şehirler ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Konya, Gaziantep, Adana ve Mersin oldu.


- Ramazan harcamalarını gıda alışverişi artırıyor


Feyza Dereli Fedar, yaptıkları araştırmaya göre ramazanın insanlara en çok huzur, bereket ve maneviyatı çağrıştırdığını ifade ederek, kullanıcılarının yüzde 60ının ramazanda alışveriş miktarının aynı kaldığını, yüzde 25inin daha fazla alışveriş yaptığını, yüzde 15inin ise daha az alışveriş yaptığını ifade ettiğini bildirdi.

Fedar, Harcamaları artan kullanıcılarımıza, bu artışın sebeplerini sorduğumuzda ise yüzde 40anla normalden daha fazla gıda alışverişi yaptıklarıtaya çıktı. Bunu sırasıyla sadece ramazan ayında aldığım ekstra ürünler oluyor, normalden daha fazla misafir ağırlıyorum ve alışveriş isteğim bu dönemde yüksek oluyor yanıtları takip etti. diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber