EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Allianz Motto Hareket ilk dönemi şenlikle sona erdi

Allianz Türkiyenin kurumsal sosyal sorumluluk programıyla çocukların sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı Allianz Motto Hareketin ilk dönemi şenlikle sona erdi

Eklenme:26.05.2019 / 08:52          Güncelleme:26.05.2019 / 08:52

İZMİR (AA) - Allianz Türkiyenin kurumsal sosyal sorumluluk programıyla çocukların sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı Allianz Motto Hareketin ilk dönemi şenlikle sona erdi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle Çiğli Eğitim Parkında düzenlenen etkinlikte Allianz Motto Hareketin ilk döneminde hareket ve spor ile sağlıklı yaşam eğitimi alan 7-12 yaş arası çocuklar, 32 hafta boyunca öğrendikleri çocuk atletizmi, korfboll, bocce gibi fiziksel aktiviteleri sergiledi.

TEGV ve Koruncuk Vakfı haricindeki projenin üçüncü sivil toplumtağı Ege Çağdaş Eğitim Vakfı temsilcilerinin de yer aldığı şenliğe 200ün üzerinde çocuk ve 50 gönüllü katıldı.

- Gelecek Nesilleri Cesaretlendirmek

Allianz Türkiye Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Ofisi Direktörü Burçun İmir, Gelecek Nesilleri Cesaretlendirmek misyonundan yola çıkarak çocuklara sadece hareket becerisi kazandırmanın ötesine geçmek, yaşamları boyunca kullanabilecek nitelikte eğitim vermek istediklerini belirtti.

Karakter gelişimi, bağ kurabilme, aktif katılım ve özgüven becerilerini kazandıran, akademik, sosyal ve duygusal özelliklerinin gelişimine katkı sağlayan bir modele odaklandıklarını ifade eden İmir, şunları kaydetti:

Sınıf içi ve sınıf dışı eğitim modülleriyle saha etkinliklerini içeren eğitim programımızı bu yıl EÇEV, Koruncuk Vakfı ve TEGV çocuklarına sunduk. Ağustos 2018den itibaren 350 çocuğun gelişimine katkıda bulunduk. 8 yılda 42 bin çocuğa ulaşarak hareket, spor ve sağlıklı yaşam konularında kültürel bir dönüşüm yaratmayı, bu konuların toplumda yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Sağlık alanındaki liderliğimizi sadece ürünlerimizle değil, hizmetlerimiz, çözümlerimiz ve toplumsal yatırımlarımızla da desteklemekten mutluluk duyuyoruz.

Allianz Motto Hareket, sınıf içi çalışmalarda çocukların spor ve hareket konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik aktiviteleri, sınıf dışı çalışmalarda da yaş ve gelişim özelliklerine uygun olarak geliştirilmiş fiziksel aktiviteleri kapsıyor.

Program ile spor ve hareket kültürünün toplumda yaygınlaşması hedefleniyor.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber