EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Bağcılar Belediyesi ramazan etkinlikleri

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof

Eklenme:26.05.2019 / 11:12          Güncelleme:26.05.2019 / 11:12

İSTANBUL (AA) - Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Recep Tayyip Erdoğan 1994 seçimlerini kazanıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu günden sonra şehir değişmeye başladı. ifadelerini kullandı.

Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Ağırakça, Bağcılarda Ramazan Farklı Yaşanır sloganıyla 24 yıldır belediye tarafından düzenlenen ramazan etkinliklerinin konuğu oldu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanında düzenlenen etkinlikte konuşan Ağırakça, Bağcıların bir zamanlar metruk bir köy gibi olduğunu ama bugün mükemmel caddeleri olan, her türlü imkana kavuşmuş ve büyük ilçelerden bir olduğuna dikkati çekti.

İstanbul’un çehresini değiştiren 1994 seçimlerini anlatan Ağırakça, şöyle devam etti:

İstanbul’un nüfusu 1 milyon olduğu zaman Topkapı’dan Edirnekapı’ya bir kilometrelik mesafeyi çok zor gidiyorduk. Şimdi Gebzeden Halkalıya kadar bir saatte gidiliyor. Bu bir mucizedir. Marmaray bir mucizedir. Bağcılardan Yenikapıya giden metro bir mucizedir. Eskiden büyük sıkıntılar yaşıyorduk ve bir yerden bir yere gidemiyorduk. Sokaklarımız çamur doluydu. Sular akmıyordu. Her yer çöp ve pislik kokardı. Musluklardan kanalizasyon kokusu gelirdi. Abdest alacak su bulamıyorduk. Düzgün çarşı, pazar, mağaza yoktu. Bütün bunlar son 25 yılda oldu. İstanbul’un hangi safhalardan geçtiğini çok iyi bilen birisi olarak İstanbul’un veçhesi son 25 yılda değişti diyebilirim. Recep Tayyip Erdoğan 1994 seçimlerini kazanıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu günden sonra şehir değişmeye başladı. Helsinki ve Stockholm dünyanın efsane şehirlerinden kabul edilir ama inanın İstanbul Büyükşehir Belediyesinin verdiği hizmeti kesinlikle o mutlu gibi görünen ülkelerde bulamıyorsunuz. Büyükşehir Belediyesinin İstanbulda verdiği hizmetler dünyanın hiçbir yerinde verilmiyor. Londraya, Parise gidin metroları eskimiş, otobüsleri eski püskü. Ama İstanbulun bütün vasıtaları gerçekten çok farklı.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber