EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Turgutluda çevre haftası etkinliği

Manisanın Turgutlu ilçesinde, Çevre Haftası dolayısıyla, Tema Vakfı ve Turgutlu Belediyesi tarafından etkinlik düzenlendi

Eklenme:11.06.2019 / 11:08          Güncelleme:11.06.2019 / 11:08

MANİSA (AA) - Manisanın Turgutlu ilçesinde, Çevre Haftası dolayısıyla, Tema Vakfı ve Turgutlu Belediyesi tarafından etkinlik düzenlendi.

Irlamaz Vadisinde ilkokul vetaokul öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte, öğrencilere Sıfır Atık Projesi anlatıldı.

Program çerçevesinde düzenlenen yarışmada öğrencilerin, hazırlanan atıkları birbirinden ayrıştırıp kategorilerine göre kutularına atmak için mücadele etti.

Etkinlikte öğrencilere geri dönüşümden elde edilen bez çanta, boyama kitabı, defter, tohumlu kalemleri hediye edildi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, gazetecilere yaptığı açıklamada gelecek nesillere daha güzel bir çevre emanet etmek için çabaladıklarını belirterek, Çevremiz bize atalarımızdan miras olarak kaldı. Bizler geleceğimiz olan çocuklarımıza daha iyi daha güzel şekilde emanet etmek için çaba sarf etmeliyiz. Çocuklarımızın geleceği ile ilgili şartları daha sağlıklı bir şekilde oluşturmak için çalışmalarımıza önce eğitim kurumlarımızdan, yani çocuklarımızdan başladık. dedi.

TEMA Vakfı Turgutlu Temsilcisi Ayla Yönet de tüm canlıların temiz havaya ihtiyaç duyduğuna işaret ederek, Birleşmiş Milletlerin bu yılki Dünya Çevre Günü temasının Hava Kirliliği olduğunu hatırlattı.

Yönet, doğayı korumanın bir vatandaşlık görevi olduğuna dikkati çekerek, TEMAnın eğitim çalışmalarında çocuklarımıza çevre bilincini, doğayı korumanın ne kadar gerekli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. ifadelerini kullandı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber