EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Giritten Tireye Lezzet ve Kültür Festivali

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tire Belediyesi ve Tire Giritliler Derneğinintaklaşa düzenlediği Giritten Tireye Lezzet ve Kültür Festivali 16 Haziran Pazar günü Tirenin Turgutlu köyünde yapılacak

Eklenme:12.06.2019 / 07:53          Güncelleme:12.06.2019 / 07:53

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tire Belediyesi ve Tire Giritliler Derneğinintaklaşa düzenlediği Giritten Tireye Lezzet ve Kültür Festivali 16 Haziran Pazar günü Tirenin Turgutlu köyünde yapılacak.

Turgutlu köyüne yerleşmiş Giritlilerin ikinci, üçünçü ve dördüncü kuşak torunlarının bir araya gelmesiyle başlayan ve bu yıl 6. kez gerçekleştirilecek olan festivalde yöresel ürünler pazarı da kurulacak.

Çeşitli konser veganizasyonların düzenleneceği festivalle ilişkin bilgi veren Tire Giritliler Derneği Başkanı Serhad Aydın, bütün Gritlileri festivale beklediklerini söyledi.

Festivale her yıl daha fazla katılımın olduğunu ifade eden Aydın, Her sene bir önceki senenin ziyaretçi rekorunu kırıyoruz. Turgutlu İzmirdeki Girit mübadillerinden oluşan tek köy. Turgutlunun Girit kökenlilerin kültürünün, geleneklerinin yaşadığı bir yerleşim biri olmasından dolayı özel bir önemi var. Kültürümüzü köyümüzde yaşatıyoruz ve yaşatmaya devam edeceğiz. dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber