EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmirde kadın komisyonundaki isim değişikliği

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, belediye bünyesindeki Kadın Erkek Eşitliği Komisyonunun isminin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu olarak değiştirilmesini uygun bulmadıklarını belirtti

Eklenme:15.06.2019 / 12:11          Güncelleme:15.06.2019 / 12:11

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, belediye bünyesindeki Kadın Erkek Eşitliği Komisyonunun isminin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu olarak değiştirilmesini uygun bulmadıklarını belirtti.

Büyükdağ, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediye meclisinin haziran ayı ilk oturumunda üyesi olduğu Kadın Erkek Eşitliği Komisyonunun isminin Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu olarak değiştirilmesini teklif ettiklerini bildirdi.

Komisyonun isminin CHPli üyelerin önerisi doğrultusunda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu olarak değiştirilmesinin oy çokluğuyla kabul edildiğini ifade eden Büyükdağ, kadını ve aileyi ilgilendiren meclisteki bir çalışma grubunun bu şekilde isimlendirilmesini doğru bulmadıklarını vurguladı.

Büyükdağ, şöyle konuştu:

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulmuş olan Kadın Erkek Eşitliği Komisyonunun asıl amacı, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi, kadın erkek eşitliğinin sağlanmasına yönelik gelişmeleri izlemek ve meclisi bilgilendirmektir. Bu bağlamda Kadın Erkek Eşitliği Komisyonunun isminin TBMM’de olduğu gibi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği olarak değiştirilmesini talep ettik. Ancak, isim değişikliği belediye meclisinde komisyonun ismi CHPli üyelerin teklif ettiği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği olarak değiştirildi. Toplum yapısına zarar verecek muhtemel sonuçlara yol açabilecek bu değişikliği uygun bulmuyoruz.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber