EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

2. Uluslararası Frig Fotofest Festivali başladı

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen ve 3 ülke ile 47 şehirden 650 fotoğraf tutkununun katıldığı 2

Eklenme:15.06.2019 / 12:32          Güncelleme:15.06.2019 / 12:32

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen ve 3 ülke ile 47 şehirden 650 fotoğraf tutkununun katıldığı 2. Uluslararası Frig Fotofest Festivali başladı.

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Millet Hamamındaki festivalin açılışında, kentin spor, kültür, termal gibi konularda büyük değerlere sahip olduğunu söyledi.

Bu değerlerin tanıtılması için çeşitli etkinlikler yaptıklarını, yapılan kültürel etkinliklere destek verdiklerini belirten Tutulmaz, festival kapsamında çekilen fotoğrafların Afyonkarahisara değer katacağını dile getirdi.

Geçen yıl yapılan etkinliğe 350 kişilik bir katılımın olduğuna değinen Tutulmaz, şunları kaydetti:

Bu sene festivale 650 kişi katılıyor. Son 10 günlük dilimde katılım başvurularını kapatmak zorunda kaldık. Bu başvuru yoğunluğu Afyonkarahisara olan ilgi patlamasının bir göstergesi. Uluslararası katılım da oldu festivale. Afyonkarahisarın değerleri sayılamayacak kadar çok. Bu değerlerin yeterince kavranmadığını görerek bu tür tanıtımlara karar verdik. Fotoğraf sadece deklanşöre basıldığındataya çıkan bir görüntü değil. Fotoğraf çok etkili bir iletişim aracı. Bu fotoğraflarla Afyonkarahisara olan ilgiyi artırmayı hedefliyoruz. Bütün tarihi ve kültürel güzelliklerimizi ve doğa güzelliklerimizi fotoğraflayarak tarihe bir not düşmüş olacağız.

Afyon Frig Fotoğraf Derneği ve Düzenleme Komitesi Başkanı Murat Özçelik ise bunun geniş katılımlı bir festival olduğunu vurguladı.

Festivale onur konuğu olarak katılan Cumhurbaşkanlığı Özel Ödülü sahibi fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Vali Tutulmaza fotoğraf kitabı hediye etti.

Çocuk atölyesinde eğitim alan sevgi evlerinde kalan çocuklar ile kardeş dernek üyelerinin çektiği fotoğraflardan oluşan serginin açılışı yapıldı.

Düzenlenen foto safariye de katılan Vali Tutulmaz, Çavuşbaş Mahallesindeki tarihi evlerin ve konakların fotoğraflarını çekti.

Festival kapsamında fotoğraf tutkunları, otobüslerle foto safarilere dönüşümlü olarak götürülerek değişik açılardan mekanların fotoğraflanması sağlanacak.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber