EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kayıp kuşakların ortaya çıkmasına izin vermemeliyiz

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, hiç kimseyi geride bırakmamak ve kayıp kuşaklar yaratmamak için dezavantajlı gruptaki çocukların eğitimine büyük önem verdiklerini söyledi

Eklenme:18.06.2019 / 15:21          Güncelleme:18.06.2019 / 15:21

İZMİR (AA) - Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, hiç kimseyi geride bırakmamak ve kayıp kuşaklar yaratmamak için dezavantajlı gruptaki çocukların eğitimine büyük önem verdiklerini söyledi.

Christian Berger, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfınca, eğitim hakkı risk altındaki kız çocuklarına hizmet vermek amacıyla hayırseverlerin katkılarıyla inşa edilen çocuk köyü Koruncukköy Urlayı ziyaret etti.

Vakfın İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Işıl Nişliden projeye ilişkin bilgi alan Berger, Koruncukköy Urlanın AB hedefleriyle örtüştüğünü vurguladı.

Hiç kimseyi geride bırakmamalıyız. diyen Berger, Dezavantajlı gruptaki çocukların eğitimine büyük önem veriyoruz. Kayıp kuşaklarıntaya çıkmasına izin vermemeliyiz. şeklinde konuştu.

Berger, Koruncukköy Urlanın sosyal kültürel faaliyetleriyle eğitim hayatı risk altında olan çocukların yaşamında büyük değişim yaratacağına inandığını dile getirdi.

Işıl Nişli ise Koruncuk Vakfının bugüne kadar 500e yakın çocuğun sevgiyle hayata tutunmasını sağladığını belirterek, Vakfımıza gelen çocuğun elini sıkı sıkı tutar, tamamen kendi ayakları üzerinde durana kadar da bırakmayız. değerlendirmesinde bulundu.

AB projelerini önemsediklerini dile getiren Nişli, bu projeler çerçevesinde Koruncukköy Urladaki çocukların kültürel yoksunluklarını gidermeyi ve akıllı bir kütüphane oluşturmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber