EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Mursi için gıyabi cenaze namazı

Antalya, Muğla, Isparta ve ilçelerinde Mısırın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Eklenme:18.06.2019 / 15:22          Güncelleme:18.06.2019 / 15:22

ANTALYA (AA) - Antalya, Muğla, Isparta ve ilçelerinde Mısırın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Antalyada, Muratpaşa Camisinde öğlen vakti İl Müftüsü Osman Artan, Mursi için gıyabi cenaze namazı kıldırdı. Cenaze namazına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Akdeniz Dayanışma Platformu, Antalya Platformu, Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu ile Antalya İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından basın açıklaması yapıldı.

Antalya İHH Başkanı Mehmet Yıldırım, Yok mu bize yardım eden diyen dünya mazlumları için ağlamaktan başka çare üretememenin acziyetini yaşadıklarını ifade etti.

Açıklama sırasında vatandaşlar tekbir getirerek Kahrolsun Sisi, seninleyiz Mursi, İhvana selam direnişe devam ve Katil Sisi hesap verecek diye slogan attı.

- Alanya

Alanya ilçesinde de Alanya Dayanışma Platformu (ALDAP) tarafından Emine Özmüftüoğlu Camisi bahçesinde Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı ve dua edildi.

ALDAP adına konuşan Sıddık Uyar, Değerli insanlar yaşadıkları zamanın, zeminin merhametsizliğine uğrasa da onlar yaşadıkları dönemlerde hapishanelere, zindanlara düşse de toprak altına düşen bir tohum, hazine gibi değerlerini kıymetlerini muhafaza ederler. Bugün de Muhammed Mursi de bunun bir örneğidir.

- Muğla

Muğlada da Muhammed Mursinin gıyabi cenaze namazını Menteşe İlçe Müftüsü Mustafa Aydın kıldırdı. Cenaze namazında, AK Parti İl Yönetimi, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş saf tuttu.

İHH Başkan Yardımcısı Ahmet Reçber, Mısırın ilk ve tek meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursinin kendisine yapılan sistematik işkence ve ihmallerin ardından şehit olduğunu söyledi.

Şehit Mursi, yıllardır böbrek, karaciğer ve şeker hastalıklarından muzdarip olduğu halde, tedavileri keyfi bir şekilde engellenmiş, olumsuz hapishane koşullarında durumunun kötüleşmesi beklenmiştir. diyen Reçber, Mursiyi idam cezasıyla yargılayan Mısır cuntasının karar çıksa bile bir cumhurbaşkanını idam etmenin siyasi sonuçlarına katlanamayacağını bildiği için onu yavaş bir süreçte öldürmeyi tercih ettiğini öne sürdü.

AK Parti İl Başkan Vekili Çağrı Alper de Muhammed Mursinin, özgürlük ve adalet hasretiyle rahmete kavuştuğunu belirtti.

2 bin 357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdüren Mursinin zalimlerin mahkemesinde şehadete yürüdüğünü anlatan Alper, Bu süreçte bizleri en derinden yaralayan İslam dünyasının suskunluğu olmuştur. dedi.

- Marmaris

Marmariste Mısırın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için öğle namazından önce sela verildi.

Tepe Mahallesindeki İbrahim Ağa (Eski) Camisinde Mursi için öğle namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı.

Marmaris Müftüsü Mehmet Yorulmazın kıldırdığı namazının ardından Mursi için dua edildi. Müftü Yorulmaz, cenaze namazının ardından helallik istedi. İlçede tatil yapan bazı Ortadoğulu turistler de cenazede saf tuttu.

- Bodrum

Bodrum ilçesinde ise Adliye Camisinde Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Cami İmam Hatibi Sait Alpoğanın kıldırdığı namazın sonunda dua edildi. Cenaze namazına AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı ve partililer de katıldı.

- Isparta

AK Parti Isparta İnsan Hakları Kurulu Birim Başkanı Arzu Elma Benli de yaptığı basın açıklamasında, Mursinin özgürlük ve adalet hasretiyle Hakka yürüdüğünü söyledi.

İnsanlığın zulme direnenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacağını vurgulayan Benli, şu ifadeleri kullandı:

21. yüzyılın firavunu Sisi, darbeyle elde ettiği iktidarı süresince yüzlerce kişiyi idam etmiştir. Başta Amerika olmak üzere bazı Batı ülkeleri, maddi ve ideolojik çıkarları uğruna Mısırda, darbe rejiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalarak işkenceleri, haksız yargılamaları ve vahşi idamları görmezden gelmiştir. Barbar Sisiye karşı dur diyen tek dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğandır.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber