EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı açıldı

Denizlide, mesleki eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarının açılışı, Vali Hasan Karahan tarafından gerçekleştirildi

Eklenme:19.06.2019 / 14:05          Güncelleme:19.06.2019 / 14:05

DENİZLİ (AA) - Denizlide, mesleki eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarının açılışı, Vali Hasan Karahan tarafından gerçekleştirildi.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Geleceğim Mesleğim temasıyla Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğin açılışına Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan, protokol üyeleri, meslek ve teknik liselerin öğrencileri ile veliler katıldı.

Vali Karahan, törende yaptığı konuşmada, fuarın, kentteki mesleki eğitimin kapasitesini, potansiyelini bütün vatandaşlara gösterip mesleki eğitime olan ilgiyi ve katılımı sağlamak amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Denizlide mesleki eğitim ile ilgili ciddi bir potansiyelin olduğunu vurgulayan Karahan, şöyle dedi:

Denizli hem sanayi hem turizm hem de ciddi bir tarım ve hayvancılık şehri olarak bu hizmetlerin yürütülmesinde önemli rol oynuyor. Kalifiye elemana, ara elemana çok sayıda ihtiyacımız var, onun için de önem veriyoruz. Bütün mesleki eğitim kurumlarımız, okullarımız, liselerimizde sanayici ile iş birliği anlamında ciddi faaliyetler var. Güçlü bir Türkiye, güçlü bir sanayi, güçlü bir teknoloji ve güçlü bir eğitim ile olacak. Bunları yapacak kişiler de işlerini bilen, seven ve bu konuda motive olmuş insanlar olacak. Mesleki eğitim almış ve hayatın her aşamasında çok başarılı olmuş pek çok örnek var. Bunların tabii çeşitli vesilelerle okullarımızda birebir kariyer günlerinde ya da eğitimin başka aşamalarında tanıtılmasında büyük fayda var.

Meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, 2 gün devam edecek etkinlikte okullarında yıl boyunca gerçekleştirdikleri örnek projeleri sergileyecekler, mesleki eğitimi teşvik etmek amacıyla okullarının tanıtımını yapacaklar.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber