EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İZTOda Balıkçılık Çalışma Grubu kuruldu

İzmir Ticaret Odası (İZTO) bünyesinde kentteki sektör temcilerinin bir araya geldiği İzmir Balıkçılık Çalışma Grubu kuruldu

Eklenme:26.06.2019 / 07:53          Güncelleme:26.06.2019 / 07:53

İZMİR (AA) - İzmir Ticaret Odası (İZTO) bünyesinde kentteki sektör temcilerinin bir araya geldiği İzmir Balıkçılık Çalışma Grubu kuruldu.

İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şahin Çakan, yaptığı açıklamada, Ege Denizindeki ekosistemi korumak ve aynı zamanda Balıkçılık ve Su Ürünleri sektörünün sorun ve önerilerini görüşmek amacıyla İzmir Ticaret Odası bünyesinde çalışma grubu oluşturduklarını dile getirdi.

Çalışma grubunda üniversiteler, yerel yönetimler ve ilgili kamu kurumlarının temsilcilerinin de yer aldığına değinen Çakan, Çalışma grubumuz hem sektörün hızla değişen ihtiyaçlarına cevap verecek adımların atılabilmesi hem de denizlerimizin ve ekosistemin korunması adına çalışmalar yapılmasını sağlayacak. dedi.

Geçen yıl ağustos ayında Türkiye genelinden katılımla Balıkçılık ve Su Ürünleri Çalıştayı gerçekleştirdiklerini anımsatan Çakan, bu yıl da bir çalıştay düzenleyeceklerini aktardı.

- Sektörde yeni yasa beklentisi

Geçmiş yıllarda hazırlanan Su Ürünleri Kanununun ilerleyen yıllar içerisinde sektörün sorunlara cevap veremez hale geldiğini ve özellikle kaçak avlanmaya karşı yaptırımların yetersiz kaldığının altını çizen Çakan, şunları kaydetti:

Bakanlığımıza 1971 yılında yayımlanmış ve halen geçerli olan 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanununun sürdürülebilir olmadığını ve bugün için son derece yetersiz olduğunu bütün sektör düşünüyor. Bakanlığımız da bu konuda ciddi bir hazırlık içerisinde. Tünelin sonuna çok yaklaştık. Eylül ayında yeni Balıkçılık ve Su Ürünleri Kanununun çıkacağına inanıyoruz. Sektörün hızla değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek Avrupa Birliği ile uyumlu yeni Balıkçılık ve Su Ürünleri Yasasının ivedilikle çıkarılması gerektiği konusunu toplantıya katılan tüm katılımcılarımızın da ifade etmiş olması bu konudakitak sinerjiyi göstermesi bakımından önem taşımaktadır.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber