EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

İzmirin Kemalpaşa ve Ödemiş ilçelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma etkinlikleri düzenlendi

Eklenme:15.07.2019 / 23:44          Güncelleme:15.07.2019 / 23:44

İZMİR (AA) - İzmirin Kemalpaşa ve Ödemiş ilçelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma etkinlikleri düzenlendi.

Tire ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen yürüyüş belediye bandosu eşliğinde Tire Şehitler Parkından başladı, Cumhuriyet Meydanında tamamlandı.

Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven burada yaptığı konuşmada, Ay-Yıldızlı al bayrağımızın altında toplanan ve 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla çıktıkları meydanlarda, yurdun dört bir köşesinde göğsünü siper eden yüce milletimiz, hain girişimi vatansever kamu görevlileri ve güvenlik güçlerimizle birlikte canı pahasına kanını dökerek engellemiştir. Bu hain saldırı karşısında kendilerini tanklara, uçaklara, helikopterlere ve ateş kusan silahlara siper eden, iradesini zorbalara teslim etmeyen aziz milletimiz tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir demokrasi destanı yazmıştır. Bu destanı şanlı tarihimizin sayfalarına ekleyen Ömer Halisdemir gibi kahramanlarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. dedi.

Programda Tire Halk Eğitimi Merkezi Mehter Takımı ve Tire Müftülüğü İlahi Korosu konser verdi. Saat 00.13te okunan sala ile demokrasi nöbeti başladı.

Ödemiş ilçesinde Saraçoğlu Stadı önünde gerçekleştirilen programda konuşan Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Bundan 3 sene önce kökleri çok eskiye, 1940lı yıllara dayanan daha önceden işgal edilemeyen memleketin işgali için yeni planlar yapılmıştı. Bu planlar çerçevesinde daha sonra filizlenen FETÖ hain ve alçak teşekkülü 15 Temmuz 2016da ülkemizde bir darbe girişimi yapmaya çalıştı. Elbette ki darbe akamete uğradı. Ama bugün burada şunun için duruyoruz. 15 Temmuz 2016yı unutmamak, hep yaşatmak için buradayız. ifadelerini kullandı.

Programda, darbe girişimi gecesi yaşananları anlatan slayt gösterisi yapıldı.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber