EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Aydının Çine ve Germencik ilçelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma etkinlikleri düzenlendi

Eklenme:15.07.2019 / 23:53          Güncelleme:15.07.2019 / 23:53

AYDIN (AA) - Aydının Çine ve Germencik ilçelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma etkinlikleri düzenlendi.

Çine ilçesinde vatandaşlar, mehter takımı eşliğinde Türk bayrakları ile Hükumet Meydanına yürüdü. Buradaki programda öğrenciler 15 Temmuz ile ilgili şiirler okudu. Çine Müftüsü Mehmet Atay eşliğinde Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi.

Çine Kaymakamı Turan Erdoğan yaptığı konuşmada, Emperyalist kafalar defalarca geldiler. Her geldiklerinde, ellerini kaldırdıklarında kollarını kırdık. Haçlı Seferleri ile 12 defa geldiler. Sakaryada, ondan önce Çanakkalede geldiler. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milleti kaldırdıkları ellerini kırdı. Bu emperyalist kafa hiç durmadı, hiç duracağa da benzemiyor. 15 Temmuz aslında sadece bir darbe girişimi değildi. Bir milleti iç savaşa sürükleme içeriden parçalama idi aslında. İçerideki iş birlikçileri ile bunu denediler. Allaha şükür bu millet Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yine onların kollarını kırdı. Kederde kıvançta bir ve beraber olmalıyız. Hazreti Ali diyor ki Bana yapılan kötülüğü affederim ama vatanıma yapılan en küçük kötülüğü affetmem. Vatan bizde sadece toprak parçası değildir. Ezandır, bayraktır, dedemizin mezarıdır. Geleceğimizi kurguladığımız birlik içinde yaşayacağımız bu vatanda bir ve beraber olmalıyız. dedi.

Germencik ilçesinde düzenlenen etkinlikte ise Cumhuriyet Meydanından mehter takımı eşliğinde Türk bayrakları ile Ali Şanlı Kent Meydanına yürüyüş düzenlendi.

Kaymakam Ayhan Işık konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Millet, Çanakkale’de Milli Mücadelede olduğu gibi tüm fertleriyle tek vücut olmuş sokaklara, meydanlara çıkarak istikbaline, istiklaline sahip çıkmış, şehitlerin kanından rengini alan al bayrağımızı çiğnetmemiştir. Yüreğinde vatan ve millet sevdası taşıyan milyonlar o gece kirli hesapları bozarak demokrasiye ve Türkiye’nin aydınlık geleceğine sahip çıkarak kanlarını, canlarınıtaya koymuştur.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber