EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Eugene Kaspersky, Kuril Adalarının sorunlarına dikkati çekiyor

Kaspersky Üst Yöneticisi (CEO) Eugene Kaspersky, bir grup çevre gönüllüsü, film yapımcısı ve fotoğrafçıyla birlikte Kuril Adalarına 12 günlük bir yolculuğa çıktı

Eklenme:16.07.2019 / 08:22          Güncelleme:16.07.2019 / 08:22

İSTANBUL (AA) - Kaspersky Üst Yöneticisi (CEO) Eugene Kaspersky, bir grup çevre gönüllüsü, film yapımcısı ve fotoğrafçıyla birlikte Kuril Adalarına 12 günlük bir yolculuğa çıktı.

Kasperskyden yapılan açıklamaya göre, yapılan bu yolculuk ile dünyanın karaya en uzak takımadalarından biri olan tehlike altındaki Kuril Adalarının benzersiz ekosistemi ve çevre sorunları hakkında farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Petropavlovsk-Kamchatskyden başlayan yolculukta Kuril Adalarına dahil olan Onekotan, Ushishir, Simushir, Urup ve Kunashir adaları ziyaret edilecek.

Düzenlenen yolculuk, gazeteci ve belgesel yapımcısı Renan Öztürk, Taylor Rees, Chris Burkard, Ted Hesser, Jeff Kerby ve Rushi Sugla gibi önde gelen çevre gönüllülerini, macera tutkunlarını, film yapımcılarını ve fotoğrafçıları bir araya getiriyor.

Ekip, Kuril Adaları’nın benzeriz ekosistemini keşfetmenin yanı sıra bölgedeki çevresel etkileri de inceleyecek. Ayrıca, Ushishir Adasında kaya tırmanışı da yapılacak. Yolculuğun hikayesi, Kuril Adalarının güzelliğini daha geniş kitlelere duyuracak bir belgesel haline getirilecek.

Yolculuğa destek veren WWF-Rusya, ekibe yerel yabani yaşam ve deniz yaşamı hakkında rehberlik ederek bölgede yaşanan çevre sorunlarını anlatacak.


- Benzersiz güzelliğin korunması için desteğe ihtiyaç var


Kuril Adalarını ikinci kez ziyaret edecek olan Eugene Kaspersky, daha önce bölgeyi 2014 yılında gemiyle ziyaret etmiş ve adaların el değmemiş vahşi güzelliğine hayran kalmıştı.

Yoğun balıkçılık faaliyetleri, okyanus kirliliği ve diğer çevresel tehditlerle tehlike altında olan Kuril Adalarına dikkati çekmek kritik önem taşıyor. Dünyanın bu olağanüstü bölgesindeki benzersiz güzelliğin korunması için desteğe ihtiyaç duyuluyor.


- Belgesel


Ekipteki ünlü film yapımcıları tarafından hazırlanacak belgesel, bu adaların inanılmaz doğasını keşfetme fırsatı sunmasının yanı sıra bölgede yaşanan mevcut ekolojik duruma da dikkati çekerek yolculuğun amacını gerçekleştirecek.

Belgeselde ayrıca, Kuril Adaları gibi ulaşılması zor yerler hakkında bilgi edinmek için kullanılan yeni teknolojiler ve bu teknolojilerden herkesin yararlanmasını sağlamak için Kaspersky’nin aldığı güvenlik önlemleri hakkında bilgiler de verilecek.

Yolculuk, Kaspersky’nin çevrim içi teknoloji kültürü dergisi ve film yapım merkezi olan Tomorrow Unlocked adlı yeni dijital platformda canlı olarak takip edilecek. Daha iyi bir gelecek için teknolojinin sunduğu imkanların anlatıldığı platformda makaleler, belgeseller ve kısa bilgiler yer alıyor.

Yolculuğu sosyal medyada #fromkurilswithlove etiketiyle de takip etmek mümkün olacak.


- Farkındalık yaratacağımızı umuyorum


Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaspersky CEOsu Eugene Kaspersky, şunları kaydetti:

Benzersiz iklimi ve nefes kesici manzaralarıyla Kuril Adaları, ziyaret ettiğim en etkileyici yerlerden biri. Bu bölgeyi daha fazla kişinin ziyaret edeceğini umuyorum fakat düzgün bir yolculukganizasyonu yapılmadan bölgeye ulaşmak zor. Uzak yerleri keşfetme tutkusuna sahip Renan Öztürk’ün Kuril Adalarına gitme hayali kurduğunu öğrendiğimde onun bu hayalini gerçekleştirmek istedim ve yolculuğa davet etmeye karar verdim. Çevre araştırmaları yapan ve yolculuğun hikayesini çeken bir grup profesyonelle Kuril Adalarını keşfetmek harika olacak. Bu yolculuğa verdikleri destek için WWF Rusyaya da ayrıca teşekkür ederiz. Bize katılacak uzmanlar, yerel yabani yaşam ve deniz yaşamı hakkında bilgiler vererek bölgenin yaşadığı sorunları daha iyi anlamamızı sağlayacak. Bu yolculukla korunmayı hak eden bu olağanüstü yer için farkındalık yaratacağımızı umuyorum.


- Günümüzde farkındalık bu tür içeriklerle oluşturuluyor


Renan Öztürk de bu uzak kara parçasının güzelliğini ve kırılganlığını göstermek istediklerini belirterek, Kalabalığın içinde sesimizi duyurup insanlarda farkındalık yaratmak için bir tekneye atlayıp güzel fotoğraflar çekmek ve bunların basında yer almasını beklemek yeterli olmazdı. Bu yüzden film yapımcıları, fotoğrafçılar ve çevre gönüllülerinden oluşan bir ekiple bu zor ulaşılan yeri anlamlı bir şekilde yansıtacağız. İlk tırmanış ve kapsamlı kara keşfi de dahil olmak üzere tüm yolculuk hakkında bir belgesel hazırlayacağız. Günümüzde farkındalık bu tür içeriklerle oluşturuluyor. ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber