EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmir Girişimcilik Zirvesi

İzmir Girişimcilik Zirvesi, girişimcilik, inovasyon ve müzikte tanınmış isimleri bir araya getirdi

Eklenme:16.07.2019 / 17:23          Güncelleme:16.07.2019 / 17:23

İZMİR (AA) - İzmir Girişimcilik Zirvesi, girişimcilik, inovasyon ve müzikte tanınmış isimleri bir araya getirdi.

İzmir Ticaret Odası tarafından Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde düzenlenen zirvede, Eczacıbaşı ve Zorlu Holding yönetim kurulu üyesi Ayşegül İldeniz, girişimcilik konusundaki deneyimlerini paylaştı.

İldeniz, inovasyonun yenilik, hiç durmadan bir şeyleri değiştirmek anlamına geldiğini belirterek, aynı insanlarla, aynı yöntemlerle ise aynı çevreyle farklı sonuç elde edilemeyeceğini ifade etti.

Şirketlerin bir ömrü olduğunu, 1950lerde 60 yıl civarında olan şirketlerintalama ömrünün giderek düştüğünü kaydeden İldeniz, Uzaktan bir gök taşı bizim şirketimize doğru geliyor. Sadece değişebilen şirketler, kurumlar var olabilecek. Bu bağlamda inovasyon değişim, yenileşme demektir. Ya etrafınızdaki insanları ya çevreyi ya da iş biçiminizi acil şekilde değiştirmenizi gerektiren sinyal demektir inovasyon. diye konuştu.

İldeniz, gelecekte sensör teknolojisi, yapay zeka, sanal ya da çoklu gerçeklik kavramlarının yoğun olacağını, insanların kullanacakları araçlar sayesinde hiç bilmedikleri şeyleri doğru şekilde yapabileceğini söyledi.

- Yönetim kuruluna alacaklarınız size benzemesin

Şirketlerin inovatif olması için yöneticinin zamanının yüzde 80ini değişimi yönetmekle geçirmesi gerektiğini ifade eden İldeniz, şirketin danışma ya da yönetim kuruluna alınacak insanların farklı düşünen, kendilerine benzemeyen insanlardan olmasını önerdi.

İldeniz, İzmirde inovasyon ve girişimciliğin odağa alınmasının önemli bir adım olduğunu da sözlerine ekledi.

- ABDde Türk şirketi

ABDde faaliyet gösteren biyoteknoloji şirketi Samumed kurucusu ve CEOsu Osman Kibar da çalışmalarını anlattı.

İzmirin eski belediye başkanlarından Osman Kibarın torunu olan Kibar, insanların ömürlerini daha sağlıklı geçirmesi için çalıştıklarını söyledi.

Doğada yeniden gençleşmenin mümkün olduğunu vurgulayan Kibar, sentetik, doğada bulunmayan moleküller yaptıklarını, hastalıklı dokuya o ilacı ulaştırarak istedikleri kök hücrenin ayarını düzeltebildiklerini, bu sayede istedikleri dokunun yeniden sağlıklı üretilmesini sağladıklarını vurguladı.

Kibar, 15e yakın farklı dokuda deneyler yaptıklarını aktararak, kanserin büyümesini ve kanseri yok eden ilaç yaptıklarını, 11 hastadan 9unun kanserinin bu ilaçlarla yok olduğunu kaydetti.

Kellik, ciltteki kırışıklık, alzaymır gibi konularda da ilaç ve losyon geliştirdiklerini kaydeden Kibar, henüz insan deneyleri yapmadıkları ama hayvanlar üzerinde başarılı oldukları felç, sedef, görme kaybı gibi konularda da çalışmaları bulunduğunu belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sunumunun ardından Kibara dedesi Osman Kibarın ilk şirketinin kuruluş belgesini hediye etti.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ise İzmirin girişimcilik ve inovasyon için yatırım yapılacak en doğru kent olduğunu dile getirerek, İZTO olarak inovasyon ve girişimciliğin önünün açılması önem verdiğimiz en büyük projemiz. İzmirin bu alanlarda lider kent olmasında öncülük yapmak istiyoruz. dedi.

Özgener, İZTOda bünyesindeki İzQ adlı inovasyon ve girişimcilik merkezi hakkında da bilgiler verdi.

- Say konseri

Zirvenin sonunda Fazıl Say sahne aldı. Konserine İzmir için bestelediği İzmir Süiti adlı eserle başlayan Say, yoğun ilgi gördü.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber