EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Tutuklu ve hükümlülere kalfalık belgesi

Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki iş yurtlarında meslek öğrenen 76 tutuklu ve hükümlüye kalfalık belgesi verildi

Eklenme:20.07.2019 / 13:12          Güncelleme:20.07.2019 / 13:12

KÜTAHYA (AA) - Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki iş yurtlarında meslek öğrenen 76 tutuklu ve hükümlüye kalfalık belgesi verildi.

Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında, kurum bünyesindeki iş yurtlarında meslek öğrenen tutuklu ve hükümlülerin sahip oldukları mesleği, sanatı koruyup geliştirmesi ve devam ettirebilmeleri amacıyla düzenlenen Kalfalık Belgesi Edindirme Programı tamamlandı.

Kütahya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan sorumlu Cumhuriyet Savcısı Semih Hamedi, cezaevinde düzenlenen kalfalık belgesi dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, ceza adalet sisteminin amacının hükümlülerin topluma kazandırılması olduğunu söyledi.

Cezaevindeki iş yurtlarında meslek öğrenen 76 tutuklu ve hükümlüye kalfalık belgesi verildiğini belirten Hamedi, şöyle konuştu:

Kurumumuzda hükümlülerin yeni bir meslek öğrenmelerine veya var olan mesleğin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerimizi devam etmektedir. Bu nedenle hükümlü ve tutuklularımıza Kütahyadaki cezaevinde ilk olan kalfalık belgelerinin alınmasının sağlanılmasına vesile olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Verilen kalfalık belgelerinin tüm hükümlü ve tutuklulara hayırlı olmasını diliyor ve tahliyeleri sonrasında bir işe sahip olmalarını imkan tanınmasını ümit ediyoruz.

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Cezaevi Müdürü Kasım Demiralp, Kütahya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zeki Atik, Kütahya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Ovacık ve kurum personeli, hükümlü ve tutuklular katıldı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber