EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası

Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonasında düzenlemeli dalda Sarayköy Gençlik Spor Kulübü, düzenlemesiz dalda Erzurum Kültür ve Turizm Derneği Gençlik Spor Kulübü Türkiye şampiyonu oldu

Eklenme:20.07.2019 / 14:00          Güncelleme:20.07.2019 / 14:00

DENİZLİ (AA) - Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonasında düzenlemeli dalda Sarayköy Gençlik Spor Kulübü, düzenlemesiz dalda Erzurum Kültür ve Turizm Derneği Gençlik Spor Kulübü Türkiye şampiyonu oldu.

Denizlinin Tavas ilçesinde bu yıl 3.sü düzenlenen Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) 2019 faaliyet programında yer alan Gençler Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yaptı.

Festival kapsamında yapılan finallerde, düzenlemeli dal kategorisinde 12, düzenlemesiz dal kategorisinde 16 olmak üzere 28 takım yarıştı.

Bağlar Mesireliğinde yapılan Geleneksel Düzenlemesiz Dal Türkiye Şampiyonasında Erzurum Kültür ve Turizm Derneği Gençlik Spor Kulübü birinci, Kilis HEM Gönüllüler Gençlik Spor Kulübü ikinci, Bingöl Belediye Yaşam Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu.

Tavas Spor Salonunda gerçekleştirilen Geleneksel Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonasında, Sarayköy Gençlik Spor Kulübü birinci, Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ikinci, Gaziemir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu.

- Şampiyonluk merdivenlerini tırmanmaya devam ettik

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2017 yılını ödül yılı ilan eden Sarayköy Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunu Topluluğunun 2018 yılını Türkiye şampiyonluğu ile taçlandırdığını, her yıla yeni bir başarı ekleyerek şampiyonluk merdivenlerini tırmanmaya devam ettiklerini belirtti.

Seyircilere görsel şölen yaşatan Sarayköy Halk Oyunları Topluluğunun son olarak Ömür Günayın antrenörlüğünde 3. Tavas Zeybek, Kültür ve Sanat Festivalinde jüri önüne çıktığını dile getiren Özbaş, şunları söyledi:

Festival kapsamında düzenlenen 2019 Gençler Türkiye Halk Oyunları Şampiyonasında 28 halk oyunu ekibi arasında marifetlerini sergileyen Sarayköy Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu, düzenlemeli dalda Türkiye şampiyonu oldu. Halk oyunlarımız atalarımızdan bize miras kalan ve bizlerin gelecek nesillere en doğru şekilde aktarmamız gereken emanetlerimizden birisidir. Geçmiş değerlerimizin, geleceğimiz olan evlatlarımızla bütünleşmesini görmek bizleri mutlu ediyor. Halk Oyunları topluluğumuzdaki tüm efe ve yarenlerimizi, antrenörlerini ve kıymetli ailelerini yürekten kutluyor, bu muhteşemganizasyona ev sahipliği yapan Tavas Belediye Başkanımız sayın Hüseyin İnamlıka ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber