EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TERÖRÜ LANETLİYORUZ...

Katledilen benim,
\r\nÖlen ben,
\r\nTerör bombasıyla patlayan benim,
\r\nNeden parçalandığını bilmeden havaya uçurulan benim,
\r\nÖlen her kadın ,her erkek, her çocuk,her canlı ve her cansız benim.

\r\n

Hedefe konan kardeşliğimizdir.
\r\nBirliğimiz ve beraberliğimizdir.
\r\nAteş salınan ,söndürülen yuvalar bizimdir.

\r\n

Ölen her can benim.

\r\n

18.45'te Ankara Kızılay Meydanı'nda seyir halindeki bomba yüklü araçla sivillere yönelik bir terör saldırısı düzenlendi. Olayda suçu günahı olmayan, her şey den habersiz masum insanlar kim tarafından ve niçin katledileceğini bilmeden oradaydılar.Dün Ankara'da meydana gelen ve onlarca insanın hayatına kasteden terör saldırısını, hedefine ve sahibine bakmaksızın, şiddetle kınamak insani bir yükümlülüktür. Amacı ne olursa olsun, hangi ideolojik, ya da stratejik hedefler için yapılmış olursa olsun, bütün terör eylemlerini lanetlenmek İnsani ve İslami bir sorumluluktur. Bu eylem, doğrudan doğruya barışa, geleceğimize, toplumsal huzura karşı yapılmış vahşice bir katliamdır

\r\n

Kuran ı Kerimde Cenabı Allah cc Her kim, bir nefsi bir nefse veya yeryüzünde bozgunculuğa karşılık olmadan öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de, onu diri bırakırsa sanki bütün insanları diriltmiş gibidir. diyor.Bir insanın ölümünü tüm insanlığın ölümü gibi geniş ve büyük bir olay olarak görüyor.Bir insanın yaşatılmasını da tüm insanlığı yaşatmak,tüm insanlığı kurtarmak gibi büyük bir olay olarak görüyor.Cenabı Allah kendisi yarattığı kulu bu kadar önemserken ,bu kadar büyük görürken O nun emanetini katledenler çok büyük bir zulüm işlediklerinin farkında değiller.Nekadar büyük bir cürüm işlediklerinin farkına ancak ahirette varacaklar ama o zaman çoktan iş işten geçmiş olacak.Bir başka zalim olan Firavun pişmanlığı yaşadıklarında,sonları zalim firavun gibi olacak.
\r\nAllah cc zalimlere hidayet vermez,

\r\n

Zalimler yapması gerekenleri yapmayan ve yapmaması gerekenleri de yapanlardır.Allahü Teala böylelerine hidayeti yani namazlarımızda günde kırk kere istediğimiz sıratı müstekimi ,doğru yolu vermez

\r\n

Allah cc kafirlere hidayet vermez,
\r\nKafirler hakkı ve hakikati gizleyenlerdir. Allahü Teala hakka hürmet göstermeyen,haklara ve hürriyetlere riayet etmeyenlere doğru yolu nasip etmez.

\r\n

Allah cc fasıklarahidayet vermez,
\r\nAllahü Teala hak yoldan çıkanlar,yanlış iş yapanları fasık olarak nitelendiriyor ve Fasaıklara hidayeti vermeyeceğini buyuruyor.
\r\nBize düşen, birliğimizi korumaktır. Bize düşen, bizi yıkmak, bölmek durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır.
\r\nBu tür karanlık planlarla ülkemizi karıştırmak isteyenler kirli emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Milletimiz sahip olduğu sağduyu ile bu hain planları her zaman boşa çıkarmayı bilmiştir. En büyük temennimiz bu alçak saldırının tüm yönleriyle aydınlatılması, faillerinin yakalanması ve arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarılmasıdır.

\r\n

Bir kez daha, saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz.
\r\n 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber