EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Sevdim Seni Ey Vatan

Seni sevdim kundağıma düşerken, ellerim çamur, dilimde süt tadı. Dizlerim yay gibi gerildi; koştum ırmaklarının yeşilinde beş yaş yüzümü gördüm coştum. Mektep dediler yolladılar, kitaplarına baktım sıralara dokundum, bana söylenenlere inandım. Tertemiz bir inançla Anadolu haritasını kaderim bildim, sevdim seni ey vatan!

\r\n

Derelerindeki taş, yaprağındaki yaş, kucağa düşmüş şehit bir baş, ilk aşk kadar benimdi ilkti. Ellerimle ovalarını, dağlarını okşadım kimsenin bilmediği havaları ciğerlerime doldurdum. Kuzu sesleriyle uyandım sabahın bir vakti, açtım pencereyi odam serçe sesleriyle doldu; gece olunca baykuş uğultusu karanlığı uçtan uca yırtınca koktum, sevdim seni ey vatan.

\r\n

Elimi, gül bahçelerinde gezdirdim buğday tarlarına dokundum ve bir buğday kırçılı kalbime battı, o gün bu gün yüreğim yaralıdır sana. Bulutlardan uçurtma yaptım, koynumda gezdirdim bulutları. Gövdemde bir Anadolu ırmağı çağıldadı başımda engin dağların uğultusu. Bir kaya kadar sert durdum, yan gözle bakanlara ve bir nefes kadar narin seni sevenlere, sevdim seni ey vatan.

\r\n

Büyüdüm şehirlerini gördüm, kırmızı ışıklarında durdum ve ilk kez ürktüm büyüklüğünü görünce. Yolların, köprülerin dağlarına,ovalarına benzemiyordu, yeniden keşfettim seni. Yollarının uğultusu, köprülerin vızıltısı, kalabalıklarının mırıltısı beni şaşırttı. Artık yüzüm değişti aşka benzer bir şeyler yakmaya başladı kalbimin kenarını. Ama neyi sevdiysem senin önüne geçemedi, sevdim seni ey vatan.

\r\n

Yeri geldi karanlık adamlar seni onlar kadar sevmediğimi söylediler, üzüldüm, ciğerlerim yandı, yine de onları affettim. Gövdem en öndeki burçtur sana, en öndeki mevzidir. Hem yakındın hem de uzaktın hem benimdin hem de hepimizin, sevdim seni ey vatan.

\r\n

Gece bir battaniye gibi sarınca seni tedirgin oldum, sabah olduğunda gözlerim ışıldadı. Saat sekizde caddelerin işçilerle, öğrencilerle, memurlarla, şoförlerle doldu. Öğle olunca parkların bahçelerin cıvıldadı, akşamları göz gibi parladı apartmanların ışıklı camları, çocuklarını büyüttün sen, sevdim seni ey vatan. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber