EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İMAN VE KARDEŞLİĞİN ZAFERİ

Çanakkale Savaşlarının 101. yıl dönümü vesilesiyle dini,canı malı,nesli,aklı ve tüm medeniyet değerleri için mücadele veren ve bu uğurda ya gazi ya şehadet diyen tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

\r\n

Çanakkale Zaferiyle bizlere büyük bir emanet bırakan kahramanlarımıza Rabbimiz cennetin ali derecelerini nasip eylepip bizleride onlarla rızıklandırsın. İstiklal Savaşı’nın şüphesiz çok önemli bir mukaddimesi sayılabilecek bir dönüm noktasıdır Çanakkale.

\r\n

İmanın küfre karşı mücadelesi ve zaferidir.

\r\n

Hakkın batıla karşı mücadelesi ve zaferidir.

\r\n

Ümmetin ve ümmetçiliğin sekülerizme , emperyalizme ve tüm sistemler karşısında mücadelesi ve zaferidir.

\r\n

Cenabı Allah’ın Kuran ı Kerimdeki ifadesiyle İnanmış ve birbirine kenetlenmiş az sayıdaki insanın her türlü yokluğa rağmen, müstekbirlere ve onların ölüm makinalarına karşı onurlu bir mücadelenin zaferidir.

\r\n

Çanakkale Zaferi aramıza etnisite, mezhebi, meşrebi vb tefrikalar girmezse eskilerin tabiriyle yedi düvele meydan okuyabileceğimizin, dünyaya diz çöktürebileceğimizin hakkal yakin ispatıdır.

\r\n

İmanından ve medeniyet değerlerinden güç alan insanımızın(Türkü,Kürdü,Arabı,Lazı,Çerkezi,Alevisi,Sünnisi vel hasılı kelam önce insan olan adam olan adamlarımızın)Tarih biliminin bir nesnesi değil ;Tarihin öznesi olduğumuzun göstergesidir.

\r\n

 

\r\n

101 yıl önce yaşanmış bir olay değildir Çanakkale. Müslümanların, tarih sahnesine çıkmaya başlamasıyla ,hıristiyan ,Yahudi ve müşriklere komsu olmasıyla başlayan ve kıyamete kadar devam edecek olan hak ve batıl mücadelesinin bir tezahürüdür. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber